gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

10. decembrī pasaulē atzīmē Starptautisko cilvēktiesību dienu. Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz dzīvi, cieņu, veselību, izglītību, vārda brīvību un vienlīdzību. Fiziska sava tuvākā ietekmēšana, emocionālu un psiholoģisku pārdzīvojumu radīšana, sava spēka un varas izmantošana, lai ietekmētu, pazemotu un kontrolētu otru personu, ir būtisks cilvēktiesību pārkāpums. Diemžēl ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā vīrieši nereti paceļ roku pret savu sievu un draudzeni. Tādēļ Labklājības ministrija (LM) izveidojusi video, kur sabiedrībā zināmi vīrieši – pasaules čempions boksā Mairis Briedis, TV raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis – pauž savu viedokli par vardarbību pret sievieti.

"Vardarbība pret sievieti un vardarbība ģimenē atstāj negatīvas sekas un pārdzīvojumus cietušajam un viņa ģimenes locekļiem, īpaši bērniem, kā arī rada papildu izdevumus ekonomikai – jānodrošina veselības aprūpes un sociālie pakalpojumi, pieaug izdevumi saistībā ar tiesvedību, krītas cietušā produktivitāte darbā," skaidro LM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Buraka.

„Agresivitāte, dusmas – tās ir emocijas, ar kurām ir jāstrādā.” Renārs Zeltiņš, TV raidījumu vadītājs

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajai vardarbības pret sievietēm izplatībai, 1991. gadā vīriešu aktīvistu grupa no Kanādas aizsāka "Baltās lentītes kustību" – informatīvo kampaņu, kuras ietvaros vīrieši tiek aicināti apsiet ap roku baltu lentīti, tādējādi apliecinot savu atbalstu vardarbības pret sievietēm izskaušanai.

„Spēcīgs vīrietis ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski nekad nedarīs pāri sievietēm.” Mairis Briedis, pasaules čempions boksā

Arī Latvijā 2014. gada 25. novembrī labklājības ministrs Uldis Augulis uzrunāja sabiedrībā pazīstamus vīriešus kļūt par vēstnešiem, kas ar savu darbu un piemēru spēj iedvesmot citus vīriešus iestāties par sabiedrību brīvu no vardarbības.

„Vīrieša būtība un sūtība ir aizstāvēt un aizsargāt sievieti.” Ints Ķuzis, Valsts policijas priekšnieks

"Agresivitāte, dusmas – tās ir emocijas, ar kurām ir jāstrādā," saka viens no Baltās lentītes vēstniekiem, TV raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš. "Spēcīgs vīrietis ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski nekad nedarīs pāri sievietēm," spriež pasaules čempions boksā Mairis Briedis. "Vīrieša būtība un sūtība ir aizstāvēt un aizsargāt sievieti", saka Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Labklājības ministrs ir pārliecināts, ka zēni un vīrieši Latvijas sabiedrībā spēj tikt galā ar vardarbīgu rīcību, spēj strādāt ar sevi, lai mazinātu vardarbību pret sievietēm un meitenēm.

VIDEO

 

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.