gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

Divas dienas - 27. un 28. jūnijā - Rīgā notika Eiropas Izglītības fonda (ETF) rīkotais 6.seminārs par darba tirgū nepieciešamo prasmju prognozēšanu un to atbilstības darba tirgus prasībām nodrošināšanu. Semināra mērķis ir veicināt Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu sadarbību un pieredzes apmaiņu, aplūkojot ES valstu pieredzi darba tirgus prognozēšanas mehānismu izstrādē, tās rezultātu ieviešanā rīcībpolitikā un darba tirgus politikas īstenošanā.

Ar nodarbinātības politiku Latvijā, darba tirgus īstermiņa prognozēšanas sistēmu un apmācību pasākumu bezdarbniekiem īstenošanu semināra dalībniekus iepazīstināja Labklājības ministrijas (LM) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāvji. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas darba tirgus ilgtermiņa prognozēšanas mehānismu, datu avotiem un metodoloģiju, kā par prognozēšanas rezultātu integrēšanu izglītības politikā.

Klātesošajiem bija iespēja iepazīties arī ar Īrijas pieredzi prasmju prognozēšanā, kā arī Eiropas Profesionālās izglītības centra ziņojumu par inovatīvu metožu izmantošanu darba devēju vajadzību izzināšanā.

Pasākuma laikā Austrumu partnerības valstis dalījās ar savu pieredzi, kā arī sniedza savu redzējumu par Latvijā esošajiem risinājumiem un to pārneses iespējām savās valstīs. Gan ETF kolēģi, gan semināra dalībnieki atzinīgi novērtēja Latvijā esošos prognozēšanas ietvarus, kā arī starpinstitūciju sadarbību prognožu izstrādē un rezultātu ieviešanā dzīvē. Pozitīvi tika novērtēti arī tiešsaistē pieejamie NVA elektroniskie pakalpojumi.

105.jpg - 60.32 KB   105.jpg - 60.32 KB

Informāciju sagatavoja:
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.