gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 ceturtdien, 22. februārī, rīkos informatīvo akciju, aicinot bērnus un pusaudžus, kas cietuši noziedzīgos nodarījumos, saņemt psiholoģisko palīdzību un atbalstu. Akcija tiek rīkota, iesaistoties Eiropas dienas noziegumos cietušajiem aktivitāšu nodrošināšanā.

Zvanot Uzticības tālrunim 116111, būs iespēja saņemt bezmaksas profesionālu psiholoģisko palīdzību un atbalstu gan gadījumos, ja cietušais vēlas runāt par saviem pārdzīvojumiem un emocionālajām problēmām, piedzīvojot noziedzīgu nodarījumu, gan arī ja ir konkrēti jautājumi, vai vienkārši nepieciešams psihologa viedoklis esošajā situācijā.

Eiropas Padome 1990. gada 22. februārī izdeva Cietušo hartu, kas noteica noziegumos cietušo tiesības. Lai apzinātu cietušo intereses, vajadzības un ar to saistītās problēmas, veicinātu turpmāku noziegumos cietušo situācijas uzlabošanu un starpinstitūciju sadarbības uzlabošanu Eiropas Savienības dalībvalstis 22. februāri atzīmē kā Eiropas dienu noziegumos cietušajiem.

22. februārī notiks arī Juridiskās palīdzības administrācijas rīkota ekspertu diskusija par problemātiku normatīvo aktu piemērošanā cietušo tiesību aizsardzības jomā, kā arī dažādu iestāžu un nevalstisko organizāciju sniegtajiem pakalpojumiem šajā jomā. VBTAI šajā diskusijā pārstāvēs Juridiskās nodaļas vadītāja Dace Āķe.

Uzticības tālrunis bērniem un pusaudžiem strādā visu diennakti un ir bez maksas, zvanot no jebkuras telefona līnijas.