gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Trešdien, 31. maijā, labklājības ministrs Jānis Reirs sveica 31 uzņēmumu, kuri savā ikdienas darbā īsteno ģimenei draudzīgus uzņēmējdarbības principus un šogad saņem Ģimenei draudzīga komersanta statusu.

“Būt par Ģimenei draudzīgu uzņēmumu ir kļuvis par prestižu lietu. Ģimenei draudzīga komersanta statuss tiek piešķirts jau desmito reizi, un interese par to arvien palielinās. Tas liecina, ka sabiedrībā pieaug un nostiprinās izpratne, zināšanas un interese par atbildīgu biznesu, darbiniekiem, klientiem un viņu ģimenēm, piedāvājot labvēlīgu vidi, pozitīvu attieksmi un veicinot savstarpējo cieņu. Laimīgas ģimenes veido labāku sabiedrību!”sveicot uzņēmumus, uzsvēra labklājības ministrs.

Ģimenei draudzīga komersanta statusu ieguvušie uzņēmumi saņem īpašu apliecību, uz gadu iegūstot tiesības Ģimenei draudzīga komersanta logo izmantot savā uzņēmumā, interneta vietnē, plašsaziņas līdzekļos un darba sludinājumos.

Šogad Ģimenei draudzīga komersantastatusu saņēma SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, SIA “CEMEX”, SIA “Grifs AG”, Rīgas Tehniskā universitāte, SIA “RIMI Latvia”, SIA „„Ventspils nafta” termināls”, AS “Swedbank”, AS “SEB banka”, SIA “Maxima Latvija”, AS “Latvenergo”, SIA “4Finance”, SIA "Coca-Cola HBC Latvia", pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, Baltic International Bank, AS “Sadales tīkls”, AAS “Balta”, AS “Latvijas kuģniecība”, AS “Rīgas Siltums”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, Valsts SIA „Latvijas Televīzija”, AbbVie, SIA “Liepājas RAS”, VAS “Latvijas Dzelzceļš”, SIA „Tele2”, SIA „Liepājas enerģija”, AS “Siguldas Būvmeistars”, SIA „Roche Latvija”, SIA „LDz Cargo”, AS„Exigen Services Latvia”, augstskola „RISEBA” un SIA “Kantar TNS”.

Ģimenei draudzīga komersanta statusu piešķir Labklājības ministrija, un šogad tas tiek pasniegts jau desmito reizi ar mērķi popularizēt ģimenei draudzīga uzņēmuma ideju un piesaistīt arvien jaunus uzņēmumus. Kopš 2011. gada uzņēmumi tiek apzināti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā. Viens no kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma orientācija uz efektīvu darba un ģimenes dzīves saskaņošanu, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas, elastīgu darba laiku. Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darbavietā, uz klientu orientētu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarībā. Tiek ņemta vērā arī uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem, jo tās veicina uzņēmuma lojalitāti, kā arī sekmē tā reputāciju, tostarp arī starptautiskajos tirgos.

 

ģimenei_draudzīgs_komersnats_foto.jpg - 254.5 KB

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.