gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Trešdien, 31. maijā, labklājības ministrs Jānis Reirs atklāja augsta līmeņa politikas veidotāju diskusiju „Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?”, kas notika Saeimā un pulcēja plašu pārstāvniecību no dažādām jomām un nozarēm, nacionālos un starptautiskos ekspertus.

„Šī gada notikumi liecina, ka bērnu tiesību aizsardzības jomā nepieciešamas būtiskas un kardinālas izmaiņas – gan ceļot bāriņtiesu profesionalitāti visā Latvijā, gan veidojot mērķētu sociālo darbu, analizējot un vadot katru konkrēto gadījumu atbilstoši bērna labākajām interesēm. Tiesību regulējumam, izpildei un kontrolei gan civiltiesību, gan krimināltiesību jomā jānodrošina, lai bērna nākotni izšķiroši lēmumi tiktu pieņemti profesionāli, efektīvi un ātri. Paralēli tam jāpilnveido sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi, turpmāk atbalsta sniegšanā deinstitucionalizācijas projektā iesaistot arī nevalstiskās organizācijas,” uzsvēra labklājības ministrs Jānis Reirs.

Tā visa īstenošanai nepieciešama cieša un koordinēta sadarbība starp institūcijām, speciālistiem un ekspertiem, lai nodrošinātu bērnu tiesību aizsardzību ikdienā. Tāpēc Labklājības ministrijā ir izstrādāti vienoti noteikumi koordinētai un labākai institūciju sadarbībai bērnu tiesību nodrošināšanai ikvienā situācijā.

„Labklājības nozares uzdevums un vienlaikus izaicinājums ir dubulta atbildība – vienlaikus strādājot ar sekām, bet ļoti daudz darba un resursu ieguldot arī savlaicīgā, visaptverošā un atbalstošā preventīvā darbā,” norādīja labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra preses sekretāre

Tel. 29471759

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.