gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Otrdien, 6. jūnijā, Saeimas sociālo un darba lietu komisijas sēdē tika atbalstīta likumprojekta "Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā" virzība uz izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Likumprojekts paredz tehnisko palīglīdzekļu sistēmas pilnveidošanu, no 2018. gada 1. janvāra nodrošinot to administrēšanu Veselības un darbspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) ietvaros pēc vienas pieturas aģentūras principa. Savukārt, no 2019. gada 1. janvāra paredzēts atteikties no publiskā iepirkuma piemērošanas tehnisko palīglīdzekļu jomā un pāriet uz patērētāju tiešas izvēlas sistēmu pēc kupona principa, kuras ietvaros persona ar funkcionāliem traucējumiem varēs pati izvēlēties tehnisko palīglīdzekļu piegādātāju un norēķināties ar valsts finansēto kuponu.

Reformas rezultātā paātrināsies tehnisko palīglīdzekļu pakalpojuma nodrošināšanas procedūra un pieaugs to pieejamība gan pakalpojuma sniedzēju, gan piedāvāto tehnisko palīglīdzekļu klāsta kontekstā. Tāpat tiks veicināta tehnisko palīglīdzekļu ražotāju konkurence un liberalizētas to cenas.  

Plānotās reformas konceptuālais ietvars tika izstrādāts Labklājības ministrijā, tai sadarbojoties ar daudzām nevalstiskām organizācijām, kas pārstāv cilvēku ar ierobežotām spējām intereses, kā arī citām nozares nevalstiskajām un profesionālajām organizācijām, tehnisko palīglīdzekļu piegādātājiem un ražotājiem, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Finanšu ministriju, Iepirkumu uzraudzības biroju un Veselības ministriju. 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.