gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Labklājības ministrija (LM) rosina personai, kura ir administratīvi sodīta par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, liegt piecus gadus strādāt, veikt brīvprātīgo darbu un sniegt pakalpojumus bērnu aprūpes, izglītības, veselības aprūpes un citās iestādēs un pasākumos, kur piedalās bērni.

Pēc labklājības ministra Jāņa Reira iniciatīvas sagatavoti un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā iesniegti “Grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā”, kas paredz personai, kura ir administratīvi sodīta par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, piecus gadus liegt strādāt, veikt brīvprātīgo darbu, kā arī saskaņā ar noslēgto vienošanos sniegt pakalpojumus bērnu aprūpes, izglītības, veselības aprūpes un citās iestādēs, kurās uzturas bērni, kā arī pasākumos, kuros piedalās bērni. 

Šobrīd saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz septiņdesmit eiro. Ja pārkāpums izdarīts atkārtoti, gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz divsimt desmit eiro. Turklāt saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, pienākums izvērtēt, vai persona, kura sodīta par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, neapdraud bērna drošību, veselību vai dzīvību, ir iestādes vadītājam vai pasākuma organizatoram. Līdz ar to persona, kura ir administratīvi sodīta par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, var turpināt arī turpmāk strādāt iestādēs, kurās uzturas bērni, ja darba devējs uzskata, ka šī persona neapdraud bērnus.

Lai izskaustu fizisku un emocionālu vardarbību, būtiski ir paredzēt adekvātu administratīvo sodu par vardarbīgo izturēšanos pret bērnu. Tāpēc paralēli ir sagatavoti un izskatīšanai Saeimā virzīti labklājības ministra iniciēti grozījumi “Bērnu tiesību aizsardzības likumā”, rosinot paaugstināt administratīvo sodu personām, kuras bijušas fiziski vai emocionāli vardarbīgas pret bērnu – no 70 eiro līdz 700 eiro.
 
Informāciju sagatavoja:
 
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.