gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

13. jūnijā labklājības ministrs Jānis Reirs Berlīnē (Vācijā) piedalās Augsta līmeņa politikas forumā par jauno Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Darba stratēģiju.

Savā uzrunā Jānis Reirs norāda: „Ekonomikas svārstības mūsdienu pasaulē, digitalizācija un tehnoloģiskās pārmaiņas, kā arī sabiedrības novecošanās sev līdzi nes virkni izaicinājumu – kā nodrošināt stabilu un ilgtspējīgu sociālās drošības sistēmu, kā stiprināt savstarpējo sadarbību un sociālo dialogu, kā veicināt nodarbinātību un mazināt darba tirgus segmentāciju. Tāpēc jo svarīgāka kļūst cieša starpnozaru sadarbība. Nodarbinātības tendences un nākotnes politiku svarīgi vērtēt un analizēt plašāk – ietverot arī veselības aprūpi, izglītības nozīmi, ekonomikas un tirgus regulējumus.” 

Diskusijā par darba ražīguma paaugstināšanas iespējām labklājības ministrs uzsver sociālo partneru lomu, kas ir būtiska, risinot tādus jautājumus kā drošība un veselības aizsardzība darbā, jo īpaši saistībā ar darbaspēka novecošanās tendencēm. Savukārt, kā vienu no galvenajām prioritātēm saistībā ar strauji mainīgajiem darba tirgus apstākļiem, Jānis Reirs akcentē mūžizglītības lomu, kas arvien pieaug. „Pieejamas, efektīvas un darba tirgus pieprasījumam atbilstošas programmas ir būtiskas un nepieciešamas gan tiem, kuri darbu meklē, gan tiem, kuri strādā, bet jūt nepieciešamību pilnveidot savas zināšanas un prasmes atbilstoši ikdienā veicamajiem pienākumiem,” uzsver labklājības ministrs. 

Labklājības ministrijas prioritātes sadarbībai ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju ietver rīcībpolitiku pilnveidi iekļaujošāka darba tirgus veidošanai un pilnvērtīgākai Latvijas iedzīvotāju cilvēkresursu potenciāla izmantošanai, ienākumu nevienlīdzības un nabadzības mazināšanu, kā arī sociālo pakalpojumu pilnveidi.


Informāciju sagatavoja: 

Aija Bukova-Žideļūna
labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre
Tel. 29471759; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.