gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

LM un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu “Sociālo pakalpojumu aģentūra” organizē Latvijas audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālās tikšanās visā Latvijā. To laikā dalībniekiem būs iespēja aktīvi un saturīgi pavadīt laiku, uzzināt jaunu informāciju un apgūt līdz šim neiepazītas prasmes, kā arī vienkārši labi atpūsties.

Šogad šādas tikšanās notiks četros Latvijas reģionos. Pirmā no tām – Latgales reģiona tikšanās - notiks no 17. līdz 18. jūnijam atpūtas kompleksā “Aglonas Alpi” Aglonā. Zemgales un Rīgas reģiona tikšanās notiks 1. un 2.  jūlijā atpūtas kompleksā “Turbas” Ikšķiles novadā. Vidzemes reģiona tikšanās būs 15.un 16. jūlijā konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes novadā, bet Kurzemes reģiona tikšanās notiks 5. un 6. augustā Vaiņodes internātpamatskolā.

“Šādas tikšanās tiek rīkotas jau vairāk nekā desmit gadus, un šajā laikā visi ir pārliecinājušies, ka tās ir gaidītas un vajadzīgas. Cilvēki, kuru ikdiena ir saistīta ar bērniem, vēlas satikties, apmainīties ar informāciju, uzzināt jaunas lietas, galu galā – arī iegūt jaunus draugus. Tādēļ šāda iespēja pabūt kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem ir ļoti nozīmīga”, atzīst VBTAI priekšnieka vietniece Anita Gotharde.

Plānots, ka reģionālajās tikšanās kopumā piedalīsies vairāk nekā divi tūkstoši cilvēku. Tikšanās laikā to dalībnieki varēs piedalīties izglītojošās un radošās darbnīcās un darba grupās, noklausīties lekcijas par inovatīvām bērnu audzināšanas un disciplinēšanas metodēm, iepazīties ar citu vecāku pieredzi un līdzdarboties daudzveidīgās praktiskajās nodarbībās. Notiks arī ģimenes saliedējošas aktivitātes, kā arī radošie pasākumi, koncerti un dejas.

Pasākumos piedalīties arī pārstāvji no Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas, ar ko Labklājības ministrija aprīlī parakstīja sadarbības memorandu ar mērķi veicināt audžuģimenēs esošu bērnu mutes dobuma veselības aizsardzību.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.