gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Būtiski šķēršļi, kas Latvijā traucē jauniešiem iekārtoties darbā, ir pieredzes, iemaņu un prasmju trūkums. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotais Eiropas Savienības (ES) fonda projekts “Jauniešu garantijas” viņiem palīdz šos šķēršļus pārvarēt, iekļauties un kļūt konkurētspējīgiem darba tirgū.

Labklājības ministrija (LM) piektdien, 11. augustā, aicina uz preses konferenci par to, kā šī projekta ietvaros reāli tiek īstenota darba tirgus prasībām atbilstoša jauniešu prasmju un iemaņu paaugstināšana, un kāda ir viņu praktiskā pieredze, piedaloties projektā.  

Preses konferencē piedalīsies labklājības ministrs Jānis Reirs un NVA direktore Evita Simsone. Par savu pieredzi darba meklējumos, izmantojot “Jauniešu garantijas” projekta piedāvātos risinājumus, stāstīs Kārlis Neilands, kurš tieši šādā veidā atrada darbu. Darba devēja pieredzē dalīsies jaunatnes organizācijas “Nītaurēni” vadītājs Mārtiņš Šteins, savukārt par projekta praktisko ikdienu pastāstīs “Jauniešu garantijas” karjeras konsultanti.

Preses konference notiks NVA Rīgas reģionālajā filiālē, Jēzusbaznīcas ielā 11, 5.stāva konferenču zālē piektdien, 11. augustā, plkst.11.00.

Žurnālisti tiek aicināti pieteikt savu dalību preses konferencē līdz 11. augustam plkst.9.00 elektroniski – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa telefonu 64331829.


Papildu informācija:

NVA īsteno Eiropas Savienības fondu projektu „Jauniešu garantijas”, un vairākos šī projekta atbalsta pasākumos var iesaistīties bezdarbnieki un darba meklētāji vecumā līdz 29 gadiem. Projekta ietvaros tiek piedāvātas 12 aktivitātes, kas aptver dažādu jauniešu bezdarbnieku mērķa grupu. Apmācību laikā jauniešiem tiek maksāta stipendija, savukārt darba pasākumos tiek noslēgti darba līgumi un jaunieši bezdarbnieki saņem darba algu. Papildus jauniešiem tiek nodrošinātas karjeras konsultācijas, kuras laikā speciālisti kopā ar jaunieti izvērtē šī brīža iespējas un kāda būtu nākotnes profesionālās dzīves attīstība.