gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

Padomes 2016.gada 15.februāra ieteikums par ilgstošo bezdarbnieku integrāciju darba tirgū

2016.gada 15.februārī tika pieņemts Padomes ieteikums par ilgstošo bezdarbnieku integrāciju darba tirgū (tuprmāk – Ieteikums). Ieteikums, papildinot jau esošos instrumentos ilgstošo bezdarbnieku integrācijai darba tirgū, paredz atbalstīt darba meklētāju reģistrāciju un to, ka integrācijas pasākumi ir orientēti uz darba tirgu. Vienlaikus dalībvalstīm tiek ieteikts nodrošināt reģistrētiem ilgstošajiem bezdarbniekiem individuālu novērtējumu, kā arī piedāvāt līgumu par integrāciju darbā pats vēlākais līdz brīdim, kad ilgstošā bezdarba periods sasniedzis 18 mēnešus.

Ieteikums ietver konkrētus soļus ilgstošo bezdarbnieku integrācijai darba tirgū:

  • veicināt ilgstošo bezdarbnieku reģistrēšanos nodarbinātības dienestā;
  • katram reģistrētajam ilgstošajam bezdarbniekam sniegt individuālu padziļinātu novērtējumu, kurā tiek identificētas viņa vajadzības un potenciāls;
  • vēlākais līdz 18.bezdarba mēneša beigām piedāvāt līgumu starp bezdarbnieku un atbalsta pakalpojumu sniedzēju par integrāciju darba tirgū, kurā būtu noteikti atbalsta pasākumi, kā arī bezdarbnieka pienākumi;
  • attīstīt ciešāku sadarbību ar darba devējiem, sociālajiem partneriem, nodarbinātības dienestiem, iestādēm, sociālajiem dienestiem, kā arī izglītības un apmācību sniedzējiem.
Vienlaikus Eiropas Komisijai tiek ieteikts atbalstīt un koordinēt brīvprātīgas tādu uzņēmumu iniciatīvas, kas iesaistās ilgstošo bezdarbnieku integrācijā darba tirgū, atbalstīt sociālo inovāciju projektus, kā arī novērtēt veiktos pasākumus.


Padomes 2016.gada 15.februāra ieteikums par ilgstošo bezdarbnieku integrāciju darba tirgūpdf.gif - 641 B

 

Kontaktpersona:
Darba tirgus politikas departamenta projekta vadītāja Krista Brantēvica (tālr.:67021572, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)