gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

cinai_pret.gif - 10.98 KB
 Aktualitātes
  • 23.maijs - Nordea Rīgas maratons "Vienotības kilometrs"
Nordea Rīgas maratons turpina 2009.gadā aizsākto tradīciju un š.g. 23.maijā jau otro reizi rīkos „Vienotības kilometru", aicinot piedalīties cilvēkus ar invaliditāti. Arī šogad „Vienotības kilometra" patrons un idejas virzītājs ir Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, kas, piepulcējot Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, kā arī Norvēģijas vēstniecību un citus atbalstītājus un partnerus, nodrošinās 150 dalībniekiem ar invaliditāti iespēju piedalīties Nordea Rīgas maratonā.

„Vienotības kilometra" ideja ir pārņemta no Londonas un citu pasaules lielo maratonu pieredzes, kur katru gadu tiek organizēts īpašs starts dalībniekiem ratiņkrēslos. Lai radītu līdzīgu iespēju arī Latvijā, tiek piedāvāta „Vienotības kilometra" distance, kurā aicināts piedalīties jebkurš cilvēks ar invaliditāti, ne tikai ratiņkrēslu lietotāji. „Vienotības kilometra" dalībnieki startā pulcēsies kopā ar visiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem un tieši šīs distances starts 23.maijā plkst. 9:00 atklās Nordea Rīgas maratonu. Distance kopējais garums plānots 1km.

„Vienotības kilometra" ideju kopā ar maratona organizatoriem realizē Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, un to atbalsta Nīderlandes vēstniecība Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī Norvēģijas, Zviedrijas un Īrijas vēstniecības Latvijā. Pasākuma nodrošināšanā un dalībnieku apzināšanā „Vienotības kilometra" partneri ir Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons", Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Labklājības ministrija.

Lielbritānijas vēstniecības vadītāja vietnieks Daniels Grzenda: "Mēs lepojamies ar to, ka varam atbalstīt „Vienotības kilometru" arī šogad. Lielbritānijā valda pārliecība, ka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir jāspēlē aktīva loma sabiedrība; tieši šī iemesla dēļ Britu vēstniecība jau vairākus gadus strādā ar šo jautājumu arī ar partneriem Latvijā. Mēs ceram, ka ar „Vienotības kilometra" palīdzību cilvēki labāk izpratīs jautājumus, kas saistās ar invaliditāti, un novērtēs to, cik daudz var paveikt, ja tiek sniegta palīdzīga roka."

„Vienotības kilometrs ir izaicinājums gan mums pašiem, gan sabiedrībai. Mums - lai startētu un gūtu jaunas emocijas un izjustu sacensības garšu, savukārt sabiedrībai - iespēja pārliecināties, ka invaliditāte nav šķērslis priekam un vienotības sajūtai līdzās tūkstošiem citu maratona dalībnieku. Es zinu, ka daudziem, kas šķērsos „Vienotības maratona" finiša līniju, tā būs viena no vērtīgākajām balvām viņu dzīvē. Iespējams dalība maratonā kļūs par izaicinājumu jauniem un vēl lielākiem mērķiem," sajūtās dalās Aigars Apinis, divkārtējais paralimpisko spēļu čempions, Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) labas gribas vēstnieks.

Pieteikšanās „Vienotības kilometram" ir bezmaksas un tam iespējams reģistrēties Nordea Rīgas maratona oficiālajā mājas lapā - http://www.nordearigasmaratons.lv/Vienotības_kilometrs. Dalībnieku reģistrācija šajā distancē tiek pārtraukta sasniedzot 150 dalībnieku limitu. Jau pirmajā reģistrēšanās dienā tika saņemti 22 dalības pieteikumi.

Papildu informācija:
Inese Ķīkule
tel: 6750 4931, 2966 6110
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.nordearigasmaratons.lv