gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

cinai_pret.gif - 10.98 KB
 Aktualitātes
  • 9.maijs - Eiropas Savienības dārza svētki
Latvijā šogad nolemts turpināt 2009.gadā veiksmīgi uzsākto tradīciju, atzīmējot 9.maijā Eiropas dienu ar Eiropas Savienības Dārza svētkiem Vērmanes dārzā. Pasākums būs veltīts Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010), īpaši uzsverot savstarpējās palīdzības un solidaritātes, jaunu prasmju apgūšanas un mācīšanās nepieciešamību un nozīmi.
Pulksten 11:00 paredzēta svētku svinīgā atklāšanas ceremonija ar Latvijas augstāko amatpersonu un Rīgas domes priekšsēdētāja piedalīšanos. Apmeklētājus svētkos sveiks arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, 20 Eiropas Savienības dalībvalstu vēstnieki Latvijā, kā arī Eiropas gada - 2010 Labas gribas vēstnieki. Svētku viesi no pulksten 11:00 līdz 16:00 tiks laipni gaidīti dārza teritorijā izvietotajās informatīvajās mājās, kur ikvienam interesentam būs iespēja klātienē iepazīties ar Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi, tradīcijām un dzīvesziņu, kā arī jaunu zināšanu ieguves un studiju iespējām. Aktivitātes katras Eiropas Savienības dalībvalsts mājā būs sagatavojusi attiecīgās valsts vēstniecība Latvijā. Arī Latvijai pasākumā būs īpaša māja, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijas nozīmīgākajām un aktuālākajām Eiropas Savienības tēmām - eiro ieviešana, atbalsts uzņēmējdarbībai, radošums un inovācijas. Eiropas Savienības māja savukārt dos iespēju tikties zināšanu, sarunu un mākslas istabu noskaņās. Lai uzrunātu svētku dalībniekus, vienkopus nāks visi Eiropas informācijas tīklu pārstāvji. Atsevišķi būs iespēja uzzināt vairāk par Rīgas iecerēm 2014.gadā, kad pilsēta kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Īpašu programmu jauniešiem un bērniem piedāvās jauniešu organizācijas, kas informēs par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām jauniešiem, kā arī aicinās apmeklētājus iesaistīties interaktīvās aktivitātēs par Eiropas Savienības tēmu.

Labklājības ministrija sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām aicina interesentus apmeklēt Eiropas Kustības Latvijā un Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) veltītās tematiskās mājas.
  • Eiropas gada (2010) mājā norisināsies dažādas radošas un informatīvi izglītojošas aktivitātes, kas veicinās apmeklētāju izpratni par sociālās iekļaušanas, savstarpējās palīdzības, labo prakšu un pieredžu apmaiņas un citiem praktiskiem jautājumiem. Eiropas gada (2010) teltī paredzēts, ka no plkst. 11:00 līdz 12:00 Latvijas Lauku forums rīkos sarunas pie tējas tases un diskusiju par Eiropas gada (2010) tematiku.
    No plkst. 12:00 līdz 13:00 telts teritorijā būs atvērta radošā darbnīca bērniem, bet no plkst. 13:00 līdz 15:00 darbosies radošās darbnīcas sievietēm. Radošās aktivitātes vadīs Latvijas Bērnu forums un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls. Pieredzē par sieviešu NVO lomu un darbību reģionos dalīsies Labas gribas vēstniece, uzņēmēja, „Maizes muzeja" vadītāja Vija Ancāne. No plkst. 15:00 līdz 16:00 Latvijas Sarkanais Krusts interesentiem prezentēs Eiropas Komisijas pārtikas pakas un piedāvās praktiskas receptes tās satura izmantošanai. Visas dienas garumā biedrības Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO un Latvijas Sarkanais Krusts piedāvās aktivitātes, lai telts apmeklētāji varētu iejusties un izprast cilvēku ar invaliditāti ikdienu, piemēram, iesēsties ratiņkrēslā un pārvarēt šķēršļus, pārliecināties pašiem, kā sporta aktivitātēs iesaistās invalīdi, metot bumbu basketbola grozā utml. Plkst. 12:00 un 14:00 notiks ratiņkrēsla streetball paraugdemonstrējumi. Svētku laikā norisināsies arī tehnisko palīglīdzekļu demonstrējumi, pirmās palīdzības ABC vingrinājumi un citas noderīgas aktivitātes.
  • Eiropas Kustības Latvijā mājā sarunās ar sabiedrību iesaistīsies arī Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstnieki, konsultējot par veselības jautājumiem (Hosams Abu Meri), stāstot par jauniešu atbalsta programmām (Daina Jāņkalne), informējot par sabiedrības iespējām līdzdarboties (Valdis Nagobads un Gunta Anča).

Apmeklētāji tiks aicināti piedalīties arī kopējā pasākuma zināšanu spēlē, izvēloties apciemot Vērmanes dārza mājas pēc viena no piedāvātajiem maršrutiem. Kā praktiskajā, tā arī radošajā ceļa maršrutā spēles dalībniekiem būs jāizpilda attiecīgo mājas saimnieku sarūpētie uzdevumi. Noslēguma ceremonijā izlozes kārtībā tiks noskaidroti un apbalvoti lielās spēles uzvarētāji ar katras mājas pārstāvju īpaši sarūpēto balvu.

Visas dienas garumā uz Vērmanes dārza skatuves ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies orķestri, kori, grupas un ansambļi.

Organizatori: Ārlietu ministrija / Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā / Eiropas Parlamenta Informācijas birojs / Rīgas dome / Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības Rīgā

Vairāk informācija par ES dārza svētkiem ir pieejama mājas lapā www.esmaja.lv