gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

cinai_pret.gif - 10.98 KB
 Aktualitātes
  • Eiropu un Latviju vienos iespēja bez maksas noskatīties operas „Karmena" tiešraidi
 
Šogad Eiropas gada (2010) cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību ietvaros visu Eiropu vienos Žorža Bizē operas „Karmena" tiešraide no Valensijas, Spānijā. Tiešā translācija notiks 18. jūnijā plkst. 21.00 no opermūzikas svētkiem „VIVA EUROPA 2010". Operu  bez maksas būs iespēja noskatīties arī vairākās pilsētās Latvijā - Rīgā, Salaspilī, un Ventspilī. Karmenas lomā izcilā latviešu operdziedātāja Elīna Garanča, Mikaeles lomā - jaunā un talantīgā Marina Rebeka. 

Ar opermūzikas palīdzību tiešraides veidā notiks simboliska Eiropas saliedēšanās. „VIVA EUROPA 2010" ir iniciatīva, kas nojauc robežas un vieno Eiropas valstis, kultūru un cilvēkus. Pasākuma un projekta galvenais mērķis ir dot iespēju pēc iespējas plašākais publikai vienlaicīgi redzēt izcilu operas iestudējumu tiešraidē visā Eiropā. Operas izrāde tiks translēta no Palau de les Arts Reina Sofia Valensijā, Spānijā uz visām Eiropas pilsētām, kuras būs izteikušas vēlmi piedalīties šajā simboliskajā projektā.

Eiropas iedzīvotājiem, paralēli pulcējoties dažādās pilsētās tiešās translācijas laikā, šis nozīmīgais kultūras notikums pievērsīs uzmanību kopīgām kultūras izpausmēm un atgādinās par kopīgu eiropeisku pieredzi, kas dziļi sakņojas Eiropas kultūras tradīcijā - operā.

Latvijā šī izrāde ir īpaši nozīmīga, jo tajā piedalās divas izcilas mūsu operas solistes. Latvijas Nacionālās operas mākslinieces, solistes Elīnas Garančas izpildītā titulloma amerikāņu žurnāla New York klasiskās mūzikas apskatā nodēvēta par labāko Karmenas lomas attēlotāju pēdējos 25 gados.

Eiropas gada (2010) ietvaros šis notikums kļūs kā atgādinājums ikvienam eiropietim par savām tiesībām un iespējām pilnvērtīgi piedalīties sabiedrības dzīvē, simboliski vēršoties pret nabadzību un sociālo atstumtību, veicinot vienlīdzību visu iedzīvotāju vidū.     

Operas tiešraide Latvijā būs skatāma:

  • SALASPILĪ, Salaspils jaunajā stadionā, Rudzu ielā 2;
  • VENTSPILĪ - teātra namā "Jūras vārti", Karlīnes ielā 40
  • RĪGĀ - Kino „Rīga", Elizabetes ielā 61

Detalizētāka informācija par „VIVA Europa 2010": http://www.vivaeuropa.eu/index.asp

Eiropas gadu (2010) Latvijā: index.php?option=com_content&view=article&id=81240

Kontaktiem un sīkākai informācijai par pasākuma norisi pilsētās:

SALASPILĪ

Inga Elksne

Salaspils novada domes

Izglītības, kultūras un sporta daļas vadītāja

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

VENTSPILĪ

Iveta Ērkšķe

producente

„Jūras vārti'

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Evija Meiere

LR Labklājības ministrija

Vienlīdzīgu iespēju politikas nodaļas vecākā referente Eiropas gada (2010) projekta vadītāja

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

Tālr. 67021684.