gerbonis
Labklājības ministrija
Vājredzīgajiem - Lielie burti
  •  
  •  
  •  

 

Uzruna LBAS labas sociālās partnerības nominācijas pasākumā "Sadarbības partneris 2006"

Cienījamās dāmas, godātie kungi, sadarbības partneri!

Ko dara Krilova fabulas slavenā trijotne: līdaka, vēzis un gulbis, kad tos iejūdz vienos ratos? Dabiski, katrs raujas turp, kur jūtas vislabāk. Jo intereses un dzīvesveids katram ir atšķirīgi. Ratus simboliski varam nosaukt par valsti un mēs esam iejūgti vienos ratos.

Tādi, tik atšķirīgi viens no otra esam ieradušies uz Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerālvienošanās parakstīšanas pasākumu. Esam nākuši tāpēc, ka zinām fabulas trijnieka bēdīgo pieredzi. Taču kopš brīža, kad 2004. gadā tika noslēgta pirmā vienošanās starp LBAS un LDDK vairs nedrīkstam teikt, ka nezinājām sociālā dialoga spēku un tāpēc turpinājām vilkt vezumu katrs uz savu pusi.

Patiesi priecājos, ka dažādu organizāciju, iestāžu un konkrētu personību prasme atrast kopīgu valodu veido to gaišo noskaņu, kas katru gadu valda labas sociālās partnerības nominācijas pasākumā. Arī šobrīd jūtams Zvaigznes dienas iespaids, jo pēc brīža jau otro reizi svinīgi apbalvos aizvadītā gada labākos sadarbības partnerus: darba devēju organizācijas, valsts iestādes un uzņēmumus, pašvaldību iestādes un uzņēmumus, kā arī privātos uzņēmumus.

Zinu, cik sarežģīti reizēm veidojas dialogs starp darba ņēmēju un darba devēju, pašvaldībām un valdību, saskaņojot dažādu sabiedrības slāņu intereses sociālajos un ekonomiskajos jautājumos, tādejādi garantējot sociālo stabilitāti valstī. Te vēlreiz atgriezīšos pie Krilova fabulas tēliem: manuprāt, pateicoties visu klātesošo, bet īpaši Nacionālās trīspusējās sadarbības padomei, kura īsteno sociālā dialoga attīstību valstī, ieinteresētībai un profesionālajai prasmei, izdodas harmonizēt šo ekstravaganto, mūsu raksturiem tik tuvo varoņu: līdakas, gulbja un vēža prasības.

Novēlu, lai vārdu savienojums - "Sadarbības partneris 2006" un šodien LBAS un LDDK parakstītais dokuments pilnveido kopdarbības rezultātā gūtās savstarpējās sociālā dialoga prasmes pašu māju ietvaros.

Lai Jaunajā gadā sadarbība iegūst jaunus plašumus. Priecīgus svētkus!