darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KBsocialo_pakalpojumu_sniedzeju_registrs.png - 5.98 KBlatvija_100_logo.png - 10.36 KBbaneris_200x130_noapalotas_malas.png - 19.04 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

AKTUALITĀTĒM Pilns arhīvs
Projekts „Nepalikt vieniem klusumā” iekļuvis labāko sešiniekā | 14.08.2017.

Labklājības nozares Eiropas Sociālā fonda projekts “Nepalikt vieniem klusumā” ir iekļuvis prestižā starptautiskā konkursa RegioStars Awards finālā.

„Nepalikt vienam klusumā – tas ir stāsts par cilvēcību, savstarpējo cieņu, mīlestību un drosmi. Latvijas nedzirdīgo savienība dara ļoti augstu vērtējamu darbu, un mūsu acīs šis projekts jau ir uzvarētājs, ” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs. 

Latvijas Nedzirdīgo savienības īstenotā projekta “Nepalikt vieniem klusumā” ietvaros radīts atbalsts nedzirdīgām jaunajām māmiņām dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Projekta ietvaros piecas dzirdīgas speciālistes ar zīmju valodas zināšanām mācījās palīdzēt sievietei dzemdību laikā, savukārt piecas nedzirdīgas speciālistes mācījās sniegt atbalstu pirms un pēc dzemdībām. Speciālistu komanda jaunajām māmiņām palīdz ne vien ar informāciju, bet arī sniedz emocionālu atbalstu, drošības sajūtu un iespēju uzticēties.

Vairāk par projektu, tā komandu un paveikto – intervijā ar projekta vadītāju Diānu Zālamani-Leiti  https://goo.gl/Pkq16n
 
Projekts ir atzīts par vienu no Eiropas Savienībā labākajiem projektiem kategorijā “Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība” projektu konkursā RegioStars Awards, kurā Eiropas Komisija apbalvo veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos projektus. Pirmo reizi desmit gadu konkursa pastāvēšanas vēsturē par vienu no nominantiem izvirzīts Latvijā īstenots projekts. Projekts “Nepalikt vieniem klusumā” kategorijā “Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība” ir viens no sešiem finālistiem, kas kandidēs uz 2017. gada konkursa galveno balvu. Konkursa uzvarētāji kļūs zināmi apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies 10. oktobrī Briselē. 
 
 
 
 
20638011_2045640698997119_5080677083816931271_n.png - 665.25 KB 

Notikusi vasaras nometne bērniem ar diabētu | 11.08.2017.

ab_lv.png - 15.64 KB 

Nometne iedvesmo

Biedrība savā 27 gadu garajā darbības pieredzē ir secinājusi, ka tieši vasaras nometnes ir viens no efektīvākajiem rīkiem, lai veicinātu bērnu ar diabētu integrāciju sabiedrībā, jo pēc vasaras nometņu apmeklēšanas bērnos nostiprinās apziņa, ka viņi nav sliktāki par citiem bērniem, ka slimību var kontrolēt un labi kontrolēta slimība netraucē dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Šogad nometnes labā feju krustmāte bija ABLV Charitable Foundation, kas atbalstīja mūs gan finansiāli, gan emocionāli.

Ceļš uz nometni nav rožlapiņām kaisīts

Ik gadu biedrība cītīgi meklē uzticamus un saprotošus atbalstītājus gaidītākajam gada pasākumam - vasaras nometnei „Diabēta skola - pieredze labākai dzīvei". Nav viegli, jo pārsvarā sabiesrībā mājo mīts, ka diabēts ir dzīvesveida slimība un saslimušais pats ir vainīgs. Nereti dzirdami komentāri: „Ā, diabēts... daudz saldumus ēdāt... paši vainīgi", bet 1.tipa diabēta gadījumā, ar ko pārsvarā saslimst bērni, tas ir liels un trekns mīts. Bērns saslimts, jo paša organisma imunitāte iznīcina insulīnu radošās šūnas un bērns uz mūžu ir pieslēgts mākslīgās dzīvības uzturēšanas sistēmai  jeb nebeidzamām insulīna injekcijām un cukura mērījumiem, kas no bērna un ģimenes prasa daudz spēka un zināšanu. Tāpēc mums nereti ir ļoti grūti atrast atbalstītājus un pārliecināt, ka vasaras nometnes ir kā ūdens tuksnesī.

Gaiši un saprotoši cilvēki

Šajā gadā biedrībai īpašu prieku un gandarījumu sniedza iesāktā sadarbība ar ABLV Charitable Foundation, kuras darbinieki bija laipni, saprotoši un no sirds ieklausījās mūsu sāpē un bija atvērti sadarbībai. Un tā šī gada maijā tika noslēgts sadarbības līgums un granta līgums, kas pavēra iespēju padarīt 15 ģimenes laimīgākas, saprastākas, gudrākas un varošākas.

Pirmā diena - sadraudzības diena

Rīts. Rasas piles uz zāles. Pie viesu nama piestāj pirmo dalībnieku auto. Gaisā virmo satraukums, nedaudz bailes no nezināmā un gaidas... Gaidas pēc piedzīvojumiem, jauniem draugiem, zināšanām, sapratnes un atbalsta. Pamazām dalībnieki ierodas, iekārtojās un pulcējas pirmajām nodarbībām. Dienas noslēgumā visi pulcējas kopīgam iepazīšanās vakaram. Izrādās nometne pulcējusi ģimenes no visas Latvijas, kurās aug aktīvi un talantīgi bērni, kuri par spīti savai slimībai dejo, dzied, peld, nodarbojas ar jāšanas sportu, boksu, jogu, glezno, ceļo un vēl un vēl...

Ko mēs sadarījām?

Mācījāmies sajust savu bērnu un palīdzēt viņam fizioterapijas nodarbībā, kurā teorija mijās ar praktiskām darbībām.

Uzzinājām kā motivēt bērnu ēst veselīgi. Bērni kļuva par uztura detektīviem un noteica cik, kurā produktā ir cukurs, kā arī salīdzināja un noteica, kuri produkti ir vērtīgāki, kuri mazāk vērtīgi. Pētīja etiķetes un gatavoja smūtijus.

Uzzinājām par tehniloģijām diabēta kontrolē - glikometru VivaChek Ino, Accu-check Performa Nono, Contur plus  un FreeStyle Libre, insulīna pumpja terapiju.

Mācījāmies rūpēties par savu bērnu pēdiņām. Kā kopt bērnam kājas. Kā pareizi izvēlēties apavus. Cik bieži apmeklēt kāju aprūpes speciālistu bērnam ar diabētu. Kā kopt apavus? Kā novērst kāju svīšanu un sēnīšu slimības. Plakanā pēda. Kā veikt pēdu korekcijas.

Iedvesmojāmies no mammas, kuras bērnam jau 20 gadus ir diabēts.

Gan bērni, gan vecāki mācījās insulīna ievadīšanas tehniku, ko palīdzēja īstenot diabēta aprūpes māsiņa un viņas izpalīdze lelle Anna Rozīte.

Atsaucām atmiņā zināmo un papildinājām zināšanu robus par hipoglikēmiju un hiperglikēmiju. Kāpēc tās ir tik bīstamas un kā no tām izvairīties. Pārrunājām diabēta un sporta attiecības. Atkārtojām maizes vienību aprēķināšanu un spriedām kā pieskaņot insulīna devas ikdienas ritmam. Uztura izvēle bērna slimības laikā un insulīna devu korekcijas slimības laikā.

Vecāki profesionāla psihoterapeita vadībā apguva jaunus instrumentus un prasmes, kas palīdzēs konfliktu risināšanā ar bērniem un savas garīgās veselības saglabāšanā.

Bērni izpaudās radošajās nodarbību veidojot rokassprādzes, apgleznojot akmeņus, sportojot, līmējot un zīmējot.

Par to kā mums gāja - dalībnieku atziņas

„Paldies! Līdz šim es šaubījos par saviem lēmumiem, bet pēc nometnes guvu pārliecību, ka es rīkojos pareizi."

„Hei, man ir jauns glikometrs! Gluži kā iPhone!"

„Labi pārdomāta programma gan bērniem, gan vecākiem. Ir forši redzēt, kā tavs bērns mācās un iegūst pozitīvas emocijas."

„Dzirdētie dzīvesstāsti mani ļoti motivēja. Turpināšu cīņu ar jaunu sparu un bruņojusies ar zināšanām."

„Nometnē esam jau 3 reizi. Domāju tā ir svarīga gan tiem, kas nupat saslimuši, gan tiem, kam slimība iet blakus jau vairākus gadus. Jaunajiem svarīgi izzināt, senajiem parunāt, dalīties pieredzē un apgūt piemirsto. Mums visiem ir svarīgi turēties kopā un regulāri sazināties vienam ar otru. Atbalstīt."

„Ir forši. Te man neviens neprasa, ko es daru, kāpēc špricēju.... Es jūtos labi, esmu kā visi."

„Patīkami, ka blakus ir cilvēki, kas tevi saprot. Te neviens neskatās, pārmetuma pilnām acīm, kad es bērnam dodu sluiņu un glikozes tabletes. Viņi vienkārši zin - zems cukurs. Tā vajag."

„Nepieciešams organizēt arī citus pasākumus, piemēram, jaunajā gadā. Vajag biežāk tikties."

„Mans bērns pirmo reizi pats sev injicēja insulīnu!"

„Kad būs nākošā nometne?"

kolaza.jpg - 3.24 MB 

Labklājības ministrija piedalās diskusijās par valsts pārvaldes pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti | 06.07.2017.

Šī gada 27. jūnijā notika Finanšu ministrijas organizēta diskusija "Valsts pārvaldes pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti". Diskusijā piedalījās Valsts izglītības attīstības aģentūras, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts kases, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Lauku atbalsta dienesta, kā arī Valsts kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "SUSTENTO".

Labklājības ministrija sniedza prezentāciju, kurā akcentēja uzmanību uz to, kā nodrošināt vienlīdzīgas iespējas un novērst diskrimināciju valsts sniegto pakalpojumu jomā. Par to, vai pakalpojums ir vai nav pieejams cilvēkiem ar invaliditāti, vispirms ir atbildīgs katrs uzņēmums, kas sniedz pakalpojumu. Pakalpojuma pieejamību nosaka ne tikai normatīvie akti, bet arī pakalpojumu sniedzēja kultūra un politika.

Pakalpojuma pieejamību raksturo šādi faktori: pieejama fiziskā vide cilvēkiem ar kustību, redzes, dzirdes un psiho-sociāliem traucējumiem; pakalpojuma sniedzēja personāls ir apmācīts darbam ar cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, personāla palīdzība ir pieejama apmeklētājiem; ja pakalpojums nav pieejams cilvēkam ar invaliditāti parastā veidā, ir nodrošināts veids, kā to var saņemt; ir sniegta informācija par to cilvēkiem ar dažādiem funkcionēšanas ierobežojumiem saprotamā veidā; pakalpojuma sniegšanas vietā ir iespējams izmantot tehniskos un servisa palīglīdzekļus (piemēram, riteņkrēslus, ratiņus, skābekļa balonus, teksta lasītājus, suni-pavadoni u.c.); pakalpojuma saņēmējam ir iespēja sniegt atgriezenisko saiti par pakalpojuma pieejamību. Jāatceras, ka pakalpojumus izmanto gan cilvēki ar invaliditāti, gan vecāka gadagājuma cilvēki, ģimenes ar maziem bērniem.

Lai pakalpojums būtu pieejams, uzņēmuma politika ir jāveido, ņemot vērā šādus principus:
• cieņa - pakalpojumus sniedz tādā veidā, kas personai ar invaliditāti ļauj saglabāt cieņu pret sevi un citu cilvēku cieņu;
• neatkarība - iespēja personai ar invaliditāti pašai rīkoties bez nevajadzīgas palīdzības vai citu iejaukšanās;
• vienlīdzīgas iespējas - pakalpojumus sniedz tādā veidā, kas ļauj personai ar invaliditāti gūt labumu no vieniem un tiem pašiem pakalpojumiem tajā pašā vietā un tādā pašā vai līdzīgā veidā kā citiem klientiem, ja vien tiem nav nepieciešams citādi, lai tie varētu saņemt pakalpojumus.
Dalība diskusijā nodrošināta LM tehniskās palīdzības projekta "Horizontālā principa "Vienlīdzīgas iespējas" politikas koordinēšanas funkciju nodrošināšana Labklājības ministrijā (2015.-2018. gads)" (Nr.12.1.1.0/15/TP/003) ietvaros.

LM izstrādājusi ieteikumus vides un informācijas pieejamības nodrošināšanai Latvijas simtgadei veltītajos pasākumos | 30.06.2017.

Vispārējiem pakalpojumiem - vienalga, vai tā būtu būvētā vide vai transporta infrastruktūra, kultūras un izklaides pasākumu vietas, vēlēšanu iecirkņi, izglītības un nodarbinātības iespējas, valsts iestāžu informācija internetā, TV raidījumi un virkne citu jomu – ir jābūt pēc iespējas iekļaujošiem, un vēlams, lai par to atbilstību personu ar invaliditāti vajadzībām domātu jau to veidošanas brīdī. 

Pieejamība un nediskriminācija ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem arī Latvijas valsts simtgades pasākumu sagatavošanā un norisē. Tāpēc Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi ieteikumus vides un informācijas pieejamības nodrošināšanai Latvijas simtgadei veltītajos pasākumos. 

Pasākumu vides pieejamība nozīmē, ka cilvēks, lai kādi būtu tā funkcionēšanas ierobežojumi, arī vecāka gadagājuma cilvēki, personas ar maziem bērniem, kā arī ikviena cita persona var neatkarīgi un pilnvērtīgi piedalīties visos sabiedrībai domātos pasākumos. Tas ļautu novērst jebkādu diskrimināciju dzimuma, rases vai etniskās izcelsmes, ticības vai pārliecības, vecuma, invaliditātes vai seksuālās orientācijas dēļ.

LM aicina pasākumu organizētājus iesaistīt tajos arī bērnus, kas mācās speciālajās izglītības iestādēs, sociālās aprūpes institūcijās dzīvojošos bērnus un pieaugušos, vecāka gadagājuma cilvēkus, kā arī dienas centru apmeklētājus un ģimenes ar bērniem.

Sabiedrisku un informatīvu pasākumu organizēšanā kā aktīvus un līdzvērtīgus sabiedrības locekļus pēc iespējas vairāk jāiesaista cilvēki ar funkcionēšanas ierobežojumiem (redzes, dzirdes, kustību, garīga rakstura), lai minētās cilvēku grupas varētu attīstīt un izmantot savu radošo, māksliniecisko un intelektuālo potenciālu ne tikai sava labā, bet arī sabiedrības bagātināšanai. 
Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jābūt iespējai piedalīties un kļūt par Latvijas valsts simtgades svinību notikumu veidotāju. Sakārtotas vides priekšrocības īpaši novērtēs vecāka gadagājuma cilvēki, mazi bērni, vecāki ar bērnu ratiņiem

Latvijā pieejamības jautājums ir nostiprināts ANO Konvencijā par personu ar invaliditāti tiesībām. To ratificējot, Latvija ir piekritusi pildīt Konvencijā paredzētās saistības, tostarp īstenot cilvēku ar invaliditāti tiesības piedalīties kultūras dzīvē vienlīdzīgi ar citiem. 

Vadlīnijas Latvijas valsts simtgades pasākumu organizatoram Vides un informācijas pieejamības nodrošināšana un sabiedrības iekļaušana ir pieejamas Labklājības ministrijas interneta vietnē http://sf.lm.gov.lv/f/files/vienlidzigas_iespejas_2014-2020/Vadlnijas_LV100_paskumu_organizatoriem_21042017.pdf   un Latvijas valsts simtgades interneta vietnē http://www.lv100.lv/Uploads/2017/05/09/Vadl%C4%ABnijas%20LV100%20pas%C4%81kumu%20organizatoriem_21042017.pdf .

Vadlīnijas izstrādātas tehniskās palīdzības projekta “Horizontālā principa “Vienlīdzīgas iespējas” politikas koordinēšanas funkciju nodrošināšana Labklājības ministrijā (2015.-2018. gads)” (Nr.12.1.1.0/15/TP/003) ietvaros.
Pilnveidota sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrēšana | 30.06.2017.

Turpmāk sociālo pakalpojumu sniedzēju atbildīgo institūciju administratīvajā praksē tiks ieviests un piemērots “klusēšanas – piekrišanas” princips. Tas darīts, lai mazinātu birokrātiju. Proti, ja pakalpojumu sniedzējs līdz noteiktajam datumam nebūs saņēmis ministrijas atbildi uz iesniegumu, pakalpojumu sniedzējs būs tiesīgs uzsākt pakalpojuma sniegšanu.

  To nosaka otrdien, 27. jūnijā, valdības sēdē pieņemtie Ministru kabineta “Noteikumi par sociālo  pakalpojumu sniedzēju reģistrēšanu”.

Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrācijas mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu un klientu, kuri saņem pakalpojumus, drošību. Lai mazinātu birokrātiju, noteikumi paredz atteikties no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrācijas apliecību izsniegšanas. Atbilstoši noteikumiem pakalpojumu sniedzējs tiks reģistrēts uz pieciem gadiem.

Pakalpojumu sniedzējiem ir noteikts pienākums veikt pārreģistrāciju reģistrā, pārreģistrācija nodrošinās iespēju veikt sociālo pakalpojumu uzraudzību (vismaz dokumentāli), lai gūtu pārliecību vismaz par minimālo prasību izpildi, tai skaitā profesionālu darbinieku nodrošināšanu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam un atbilstošu telpu nodrošināšanu, kas ir būtisks faktors, lai nodrošinātu klientu aizsardzību un drošību.

Pieņemtie noteikumi tāpat nosaka pakalpojumu sniedzēja reģistrācijai nepieciešamos dokumentus un procedūru. Visi sociālo pakalpojumu sniedzēji, tāpat kā līdz šim, tiks reģistrēti kopējā sistēmā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv

 

LM aicina izteikt ierosinājumus un viedokli par adopciju Latvijā | 30.06.2017.

Labklājības ministrija (LM) 2017. gadā plāno veikt grozījumus normatīvajā regulējumā attiecībā uz adopciju. Katru gadu kāds bērns zaudē bioloģisko vecāku rūpes un uzmanību. Iemesli tam ir visdažādākie, tomēr galvenokārt tā ir vecāku nespēja uzņemties vecāka pienākumus un rūpes. Tādējādi ik gadu aptuveni 250 bērni iegūst pastāvīgu ģimeni adopcijas ceļā. Pastāvīgu ģimeni ieguvušo bērnu skaits katru gadu ir nedaudz mainīgs – 2016. gadā Latvijā tika adoptēti 127 bērni, savukārt 119 bērni ieguva ģimeni ārvalstīs.

Salīdzinot 2017. gada datus ar pagājušo gadu, būtiski samazinās uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits. Līdz 2017. gada 1. jūnijam uz ārvalstīm tika adoptēti 27 bērni, savukārt pagājušajā gadā šajā laika periodā 50 bērni bija adoptēti uz ārvalstīm. Tādējādi, ja bērnam iespējams nodrošināt adoptētājus Latvijā, nav nepieciešams bērnam meklēt ģimeni ārvalstīs.

Tomēr Latvijā joprojām ir liels skaits adoptētāju, kuri vēlas adoptēt bērnu līdz 4 gadu vecumam, kamēr ir nepietiekošs cilvēku skaits, kuri izsaka vēlmi adoptēt vairākus vienas ģimenes bērnus (divus un vairāk), bērnus skolas vecumā vai bērnus, kuri sasnieguši 10 gadu vecumu. Tāpat grūtības atrast ģimeni ir bērniem ar veselības problēmām. Tiesa, beidzamajos gados adopcijas tendences Latvijā mainās un pašlaik ir vērojama tendence, ka palielinās to adoptētāju skaits, kuri izsaka vēlmi adoptēt arī pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus.

Viens no iemesliem, kāpēc mainās adoptētāju attieksme, ir sabiedrības viedokļu un stereotipu laušana par adoptētiem bērniem, kas kopumā ir pozitīva tendence. Tomēr diemžēl vēl joprojām nākas sastapties ar sabiedrības negatīvo nostāju, jo īpaši gadījumos, kad bērnam nepieciešama palīdzība, piemēram, ir uzvedības problēmas.

Ņemot vērā to, ka sabiedrībā ir ļoti dažāds viedoklis un izpratne par adopciju un tās procesu, LM aicina sabiedrību izteikt savus ierosinājumus un viedokli par nepieciešamajām izmaiņām, lai veicinātu adopciju Latvijā.  To var izdarīt elektroniski, rakstot - lm@lm.gov.lv

Vairāk informācijas – www.lm.gov.lv/text/1789

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv

Rīgā notiek starptautisks seminārs par darba tirgus prognozēšanu | 28.06.2017.

Divas dienas - 27. un 28. jūnijā - Rīgā notika Eiropas Izglītības fonda (ETF) rīkotais 6.seminārs par darba tirgū nepieciešamo prasmju prognozēšanu un to atbilstības darba tirgus prasībām nodrošināšanu. Semināra mērķis ir veicināt Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu sadarbību un pieredzes apmaiņu, aplūkojot ES valstu pieredzi darba tirgus prognozēšanas mehānismu izstrādē, tās rezultātu ieviešanā rīcībpolitikā un darba tirgus politikas īstenošanā.

Ar nodarbinātības politiku Latvijā, darba tirgus īstermiņa prognozēšanas sistēmu un apmācību pasākumu bezdarbniekiem īstenošanu semināra dalībniekus iepazīstināja Labklājības ministrijas (LM) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāvji. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas darba tirgus ilgtermiņa prognozēšanas mehānismu, datu avotiem un metodoloģiju, kā par prognozēšanas rezultātu integrēšanu izglītības politikā.

Klātesošajiem bija iespēja iepazīties arī ar Īrijas pieredzi prasmju prognozēšanā, kā arī Eiropas Profesionālās izglītības centra ziņojumu par inovatīvu metožu izmantošanu darba devēju vajadzību izzināšanā.

Pasākuma laikā Austrumu partnerības valstis dalījās ar savu pieredzi, kā arī sniedza savu redzējumu par Latvijā esošajiem risinājumiem un to pārneses iespējām savās valstīs. Gan ETF kolēģi, gan semināra dalībnieki atzinīgi novērtēja Latvijā esošos prognozēšanas ietvarus, kā arī starpinstitūciju sadarbību prognožu izstrādē un rezultātu ieviešanā dzīvē. Pozitīvi tika novērtēti arī tiešsaistē pieejamie NVA elektroniskie pakalpojumi.

105.jpg - 60.32 KB   105.jpg - 60.32 KB

Informāciju sagatavoja:
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv
 

ARHĪVS Pilns arhīvs