darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Darba vides risku novērtēšanu uzņēmumos varēs veikt darba aizsardzības speciālisti ar pamatlīmeņa izglītību darba aizsardzībā | 24.03.2009.

Lai atvieglotu uzņēmumu darbu, turpmāk darba vides uzraudzību, tai skaitā darba vides risku novērtēšanu uzņēmumos, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieki, varēs veikt darba aizsardzības speciālists ar pamatlīmeņa (160 stundu) izglītību darba aizsardzībā.

No šī gada 1.janvāra noteikts, ka minētajos uzņēmumos var strādāt tikai darba aizsardzības speciālisti ar augstāko izglītību. Tomēr šobrīd augstāko izglītību darba aizsardzībā ieguvuši 500 speciālisti, kas ir nepietiekams skaits visiem uzņēmumiem, kuros nodarbināti vairāk kā 50 darbinieki. Līdz ar to šī prasība ir jāmaina.

To paredz Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par apmācību darba aizsardzības jautājumos, kas šodien, 24.martā, apstiprināti valdībā.

Izmaiņas noteikumos mazinās administratīvo slogu darba devējiem, jo nereti radās situācija, ka uzņēmumam nav sava speciālista ar augstāko izglītību un līdz ar to darba vides risku novērtēšanai uzņēmums bija spiests piesaistīt kompetentu institūciju vai kompetentu speciālistu no „malas".

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis".

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv