darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM turpmāk palielinās valsts atbalstu pašvaldībām grupu māju uzturēšanai | 24.03.2009.

Lai palīdzētu pašvaldībām nodrošināt cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem pilnvērtīgu sociālo aprūpi, turpmāk Labklājības ministrija (LM) palielinās valsts atbalstu šo cilvēku uzturēšanās izdevumus grupu mājās (dzīvokļos) segšanai.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu izveidotajām grupu mājām LM ir divkāršojusi finansiālo atbalstu, proti, turpmāk tās saņems 3,35 latus dienā par katra klienta uzturēšanu.

Līdz šim grupu mājai valsts maksāja 1,61 latus par katru klientu no vienam cilvēkam paredzētajām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas uzturēšanas izmaksām. Ar ERAF atbalstu izveidotās grupu mājas atrodas Daugavpilī, Liepājā, Rīgā, Rūjā un Jelgavā.

Savukārt citas pašvaldībām piederošās grupu mājas turpmāk saņems 50% atbalstu no vienam cilvēkam paredzētajām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas uzturēšanas izmaksām, proti, 1,68 latus dienā, ja cilvēks pirms iestāšanās grupu mājā ir dzīvojis sociālās aprūpes institūcijā.

Līdz šim valsts neatbalstīja pašvaldību grupu mājas, kurās uzturas cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem un kuri nav atradušies valsts apmaksātajās sociālās aprūpes iestādēs. Līdz ar to valsts turpmāk daļēji atbalstīs aptuveni 76 cilvēku uzturēšanos pašvaldību grupu mājās.

To paredz šodien, 24.martā, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par dienas centru, grupu māju (dzīvokļu) un pusceļa māju izveidošanas un uzturēšanas izdevumu līdzfinansēšanu.

Grupu mājās (dzīvokļos) dzīvo tie cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, kuri ir gatavi uz patstāvīgu dzīvi un kuriem nav nepieciešama ilgstoša aprūpe. Kad šie cilvēki ir gatavi patstāvīgai dzīvei, viņi no sociālās aprūpes centiem un pusceļa mājām pārceļas uz grupu māju (dzīvokli), kurā paralēli patstāvīgai dzīvei apgūst arī sadzīvē nepieciešamās iemaņas - kā gatavot ēst, mazgāt veļu, apkopt sevi - lietas, par kurām pašam nebija jāgādā, dzīvojot aprūpes centrā. Grupu mājā (dzīvoklī) mācās arī plānot savu budžetu un rast izpratni par veselību.

Nepieciešamības gadījumā cilvēkiem grupu mājā ir pieejami sociālā darba speciālistu pakalpojumi un tiek nodrošināts individuāls atbalsts sociālo problēmu risināšanai.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv