Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ministre I. Purne piemin „Reģu” ugunsgrēkā bojā gājušos | 22.02.2008.

22.02.2008. Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS) šodien, 22. februārī apmeklēja valsts sociālās aprūpes centru „Reģi", lai būtu kopā ar esošajiem aprūpes centra iemītniekiem un darbiniekiem, pieminot pērn traģiskajā ugunsnelaimē bojā gājušos.

Ministre izsaka visdziļāko līdzjūtību pirms gada „Reģu" ugunsgrēkā bojā gājušo tuviniekiem.

„Mēs nedrīkstam pieļaut šādu notikumu atkārtošanos, tāpēc no katra sociālās aprūpes centra vadītāja sagaidu atbildīgu rīcību ugunsdrošības jautājumu risināšanā, " atzīst I. Purne, vienlaikus norādot, ka augstu vērtē valsts sociālo aprūpes centru gada laikā paveikto ugunsdrošības stāvokļa uzlabošanai.

Lai noskaidrotu kā ir mainījusies ugunsdrošības situācija valsts sociālās aprūpes centros, ministre šonedēļ uz tikšanos bija aicinājusi visu 33 valsts sociālās aprūpes centru vadību. Savukārt nākošnedēļ, 26. februārī ministre tiksies un pārrunās šo jautājumus arī ar sociālās aprūpes centru padomju vadītājiem.

Saskaņā ar „Valsts sociālās aprūpes centru ugunsdrošības stāvokļa uzlabošanas plānu"  valsts sociālās aprūpes centros(SAC) ir veikta virkne pasākumu, lai izslēgtu šādu ugunsnelaimju atkārtošanās iespējamību.

Ministre uzsver, ka visos 33 valsts sociālās aprūpes centros ir atbrīvoti evakuācijas ceļi, kā arī noteiktas par ugunsdrošību atbildīgās personas, nodrošināts ugunsdrošības prasībām atbilstošs ugunsdzēšamo aparātu skaits, kā arī speciālais ugunsdzēšamais aprīkojums.

Tāpat visu valsts SAC darbinieki ir apguvuši ugunsdrošības mācību programmas, ir veikta atkārtota iespējamā ugunsgrēka riska novērtēšana, aktualizēti centru rīcības plāni ugunsgrēka gadījumam, kā arī tiek veikta klientu diennakts uzraudzība, nodrošinot ne mazāk kā divu personu dežūru katrā no ēkām un veikta virkne citu pasākumu.

Savukārt domājot par sociālās aprūpes centra „Reģi" klientu vajadzībām, Labklājības ministrija ir veikusi visas nepieciešamās darbības, lai atbilstoši valdības noteiktiem uzdevumiem un termiņiem varētu uzsākt Kuldīgas rajona Gudeniekos esošā bērnudārza rekonstrukciju.

Balstoties uz bērnudārza ēkas tehniskās apsekošanas slēdzienu, ir izstrādāts tehniskais projekts ēkas rekonstrukcijai, un būvniecības izmaksu tāme ir saskaņota ar Ekonomikas ministriju. Līdz ar to Labklājības ministrija ir veikusi visus ar  rekonstrukcijas uzsākšanu  saistītos priekšdarbus.

Lai uzsāktu rekonstrukcijas darbus pēc iespējas ātrāk, Labklājības ministrija lūgs valdību  piešķirt nepieciešamo finansējumu rekonstrukcijas uzsākšanai  1,6 milj. latu apmērā.

Saskaņā ar rekonstrukcijas projektu jaunajā sociālās aprūpes centrā „Saulrīti" varēs izmitināt 60 cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem, nodrošinot viņiem kvalitatīvus sociālās aprūpes pakalpojumus.

Šobrīd lielākā daļa „Reģu" klientu ir atraduši mājvietu kādā no citiem sociālās aprūpes centriem un sarunās nereti ir izteikuši vēlmi turpināt dzīvot tieši šajos aprūpes centros.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv