darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: ar Eiropas fondu atbalstu varēs īstenot sociālās iekļaušanas projektus reģionos | 22.04.2009.

Lemjot par apturētajām Labklājības ministrijas (LM) pārziņā esošajām Eiropas struktūrfondu aktivitātēm, valdība ir atbalstījusi finansējuma piešķiršanu alternatīvu sociālās aprūpes  pakalpojumu ieviešanai Latvijas reģionos.

Līdz ar to ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu pašvaldības, valsts institūcijas, nevalstiskās organizācijas, izglītības iestādes varēs izstrādāt un īstenot projektus alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstīšanai reģionos.

Īstenojot projektus, pašvaldībās tuvāko gadu laikā varēs izveidot un ieviest vairāk kā 500 sociālās rehabilitācijas, sociālās aprūpes un motivācijas programmas grupu māju (dzīvokļu), pusceļa māju, specializēto darbnīcu, atbalsta centru, patversmju un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju pakalpojumu pilnveidošanai vai uzsākšanai.

Rezultātā vairāk kā 8000 cilvēkiem ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļiem, bezpajumtniekiem, no cietuma atbrīvotiem cilvēkiem u.c. sociālās atstumtības riska grupām būs pieejamāki sociālie pakalpojumi. Līdz ar to palielināsies minēto cilvēku integrācija sabiedrībā un tiks veicināta arī viņu nodarbinātība.

Šim nolūkam LM ar ESF atbalstu no 2009. līdz 2013. gadam paredzējusi ieguldīt aptuveni 24,5 milj. latu.

Lai saņemtu ESF līdzfinansējumu, minētās institūcijas varēs piedalīties atklātā projektu atlases konkursā, par kura norises termiņiem un gaitu LM informēs.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 21 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 102,7 miljonus latu no ESF un 13,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv