Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: arī Latvija Eiropas gada ietvaros cīnīsies pret sociālo atstumtību | 23.04.2009.

Lai Latvija 2010.gadā varētu piedalīties Eiropas komisijas (EK) pasludinātā Eiropas gada cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību organizēšanā, Labklājības ministrija (LM) ir sagatavojusi valsts programmu dažādu pasākumu īstenošanai.

Katru gadu EK pasludina tematisko gadu, lai pievērstu uzmanību kādai Eiropas Savienībā aktuālai problēmai. 2010.gads ir pasludināts par Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību, kurā piedalīsies arī Latvija.

Eiropas gada ietvaros plānots organizēt dažāda veida aktivitātes, iesaistot valsts un pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas un sabiedrību kopumā. Tā, piemēram, paredzēts organizēt diskusijas, pieredzes apmaiņu, projektu konkursus nevalstiskajām organizācijām, u.c.

Šīs programmas īstenošanai būs nozīmīga loma sabiedrības izpratnes veidošanā par sociālās atstumtības problēmām un sabiedrības saliedēšanā cīņai pret stereotipiem un neiecietību pret sociālās atstumtības riskam pakļautajiem cilvēkiem.

To paredz šodien, 23.aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātā  valsts programma Eiropas gadam cīņai ar nabadzību un sociālo atstumtību. Programma vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāpieņem valdībā.

Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) ir būtiska nozīme, jo kā liecina dati, 21% Latvijas iedzīvotāju 2007.gadā bija pakļauti nabadzības riskam, kas ir augstākais rādītājs starp visām ES dalībvalstīm.

Vairāk informācija par Eiropas gadu atrodama interneta mājas lapā http://2010againstpoverty.europa.eu .

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv