darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM atvieglos Sociālo aprūpes centru darbu | 30.04.2009.

Lai atvieglotu Sociālo aprūpes centru (SAC) darbu, Labklājības ministrija (LM) rosina vienkāršot obligātās higiēnas prasības, piešķirot lielāku rīcības brīvību telpu iekārtošanai atbilstoši SAC iedzīvotāju vajadzībām, veselības stāvoklim un pārvietošanās spējām.

Turpmāk SAC varēs būt tikai dzīvojamās istabas - guļamtelpas ar noteiktu minimālo vietu skaitu un minimālo platību vienam cilvēkam, kas būs 4 m2

Pašlaik noteikts, ka SAC var būt iekārtotas divu veidu klientu istabas, proti, guļamtelpas ar minimālo platību 4m2 uz cilvēku un dzīvojamās istabas - guļamtelpas ar minimālo platību 6m2 uz cilvēku. Tāpat noteikts, ka guļamtelpā jābūt gultai, skapim apģērbam, veļai un personīgajām mantām, bet dzīvojamā istabā-guļamtelpā jāatrodas koplietošanas skapim, galdam, gultai, skapītim personīgajām mantām.

Tomēr pieredze liecina, ka SAC iedzīvotāju individuālās vajadzības var būt ļoti specifiskas, līdz ar to minēto prasību ievērošana nereti nav lietderīga. Tā, piemēram, cilvēks ar smagiem garīga rakstura un kustību traucējumiem var iztikt bez galda un krēsla, bet ir ļoti svarīgi viņam paredzēt telpu riteņkrēslam vai kādam citam tehniskam palīglīdzeklim.

Turklāt SAC ēkas ir būvētas pirms speciālo higiēnas prasību ieviešanas, līdz ar to faktiskais telpu plānojums ēkās ne vienmēr ļauj pārplānot, pārstrukturēt ēku, lai precīzi nodrošinātu pašreiz normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Atvieglojot obligātās minimālās prasības SAC, tiks uzlabotas arī klientu ērtības, ņemot vērā katra cilvēka specifiskās vajadzības.

Tas noteikts šodien, 30.aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajos grozījumos higiēnas prasībās sociālās aprūpes institūcijām. Grozījumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāpieņem valdībā.

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv