darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM ar Latvijas Pašvaldību savienību diskutēs par plānotajām izmaiņām sociālajā jomā | 19.05.2009.

Lai veicinātu sadarbību ar pašvaldībām, Labklājības ministrija (LM) rīt, 20.maijā, ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) diskutēs par plānotajām izmaiņām sociālajā jomā.

Ņemot vērā pieaugošo bezdarbu Latvijā, LM ar LPS diskutēs par sadarbības stiprināšanu nodarbinātības veicināšanai reģionos. Paredzēts vienoties par kompetenču pārdali algoto pagaidu darbu administrēšanā, mērķtiecīgāk novirzot finansējumu nabadzības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām. Tāpat puses diskutēs par Eiropas Sociālā fonda finansējuma palielināšanu algotajiem pagaidu darbiem.

Tāpat paredzēts vienoties par veicamajiem pasākumiem, lai pēc administratīvi teritoriālās reformas visos novados nodrošinātu sociālo dienestu darbu un sociālo pakalpojumu pieejamību.

Sēdes laikā LPS sniegs priekšlikumus par pašvaldību finansiālā atbalsta iespējām iedzīvotājiem krīzes situācijā, proti, sociālo pabalstu izmaksu, pārtikas programmu trūcīgajiem u.c. Tāpat LM ar pašvaldību pārstāvjiem vienosies par valsts mērķdotācijas nodrošināšanu un apmēru sociālajiem darbiniekiem.

Savukārt LM informēs par plānotajiem ANO Konvencijas par Personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanas pasākumiem pašvaldībās, proti, praktiskām apmācībām pašvaldību būvvalžu speciālistiem reģionos par specifiskām vides pieejamības prasībām, kā arī norādīs uz labās prakses piemēriem.

Tāpat paredzēts pašvaldību pārstāvjus iepazīstināt ar plānotajām valsts pārvaldes reformām nozarē.

LM ar LPS tiekas katru gadu, lai pārrunātu aktuālo informāciju labklājības nozarē. Sanāksmē piedalīsies labklājības ministrs Uldis Augulis, LM speciālisti, LPS pārstāvji, un tā notiks no plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00 LM, Skolas ielā 28, 6.stāva zālē.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv