Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: valsts sociālo pabalstu izmaksā ievēros tiesiskās paļāvības principu | 27.05.2009.

Valdība ir vienojusies, ka valsts sociālo pabalstu izmaksā ievēros tiesiskās paļāvības principu.

Valdībā apstiprinātie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā paredz, ka ģimenes valsts pabalstu piešķirs par bērnu, kurš ir pārsniedzis viena gada vecumu. Ievērojot tiesiskās paļāvības principu, minētā norma attieksies uz bērniem, kuri dzimuši pēc 306 dienām pēc šā likuma spēkā stāšanās dienas. Tas nozīmē, ka līdz 2010.gada maijam ģimenes valsts pabalstu vēl piešķirs par bērnu no dzimšanas dienas līdz vienam gadam.  

Tāpat, sākot ar š.g. 1.jūliju, ģimenes valsts pabalstu piešķirs līdz bērna 19 gadu vecumam, ja viņš mācīsies vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē. Par šīm izmaiņām vēl lems Saeima.

Atgādinām, ka ģimenes valsts pabalsts par pirmo bērnu ir 8 lati mēnesī, par otro bērnu - 9,60 lati, par trešo - 12,80 lati, par ceturto un nākamajiem bērniem - 14,40 lati mēnesī.

Tāpat viens no vecākiem līdz 2010.gada maijam (306 dienas no brīža, kad grozījumi būs publicēti laikrakstā Latvijas Vēstnesis) varēs saņemt vienreizēju piemaksu pie bērna piedzimšanas pabalsta. Savukārt, ar 2010.gada maiju viens no bērna vecākiem sakarā ar bērna piedzimšanu vai aizbildnis par bērna vecumā līdz gadam paņemšanu aizbildnībā saņems tikai bērna piedzimšanas pabalstu 296 Ls apmērā (bez piemaksām).

Piemaksa pie bērna piedzimšanas pabalsta par pirmā bērna piedzimšanu ir 100 lati, par otrā bērna piedzimšanu - 150 lati, par trešā un katra nākamā bērna piedzimšanu - 200 lati.

Pēc LM rīcībā esošiem statistikas datiem šogad vidēji mēnesī izmaksāta 1871 piemaksa, tās vidējais apmērs 134 lati.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.