darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis: VSAA ieturētos līdzekļus no pensijām atmaksās iespējami ātri | 29.06.2009.

Lai nepasliktinātu pensionāru materiālo situāciju jūlijā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no pensijām ieturētos līdzekļus tiem pensionāriem, kuri darbu būs pārtraukuši līdz 30.jūnijam, iespēju robežās atmaksās pēc iespējas ātrāk. Proti, ja līdz 8.jūlijam no Valsts ieņēmumu dienesta būs saņemta attiecīgā informācija, ieturēto līdzekļu atmaksa varētu notikt jau jūlijā. 

„Izprotot situāciju, kādā jūlijā nonāks daudzi pensionāri, kuri darba attiecības būs pārtraukuši, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ir apņēmusies iespēju robežās nodrošināt ieturētās pensijas daļas atmaksu, tiklīdz tās rīcībā būs dati no darba devējiem," norāda labklājības ministrs Uldis Augulis.

No š.g. 1.jūlija katra darba devēja pienākums ir trīs darba dienu laikā pēc tam, kad persona būs ieguvusi, mainījusi vai zaudējusi darba ņēmēja statusu, iesniegt VID ziņas par darbā pieņemtajiem vai atlaistajiem darbiniekiem. Jo ātrāk šīs ziņas nonāks VSAA rīcībā, jo ātrāk aģentūra varēs mainīt izmaksājamās pensijas apmēru, nesamazinot to par 70%, bet gan par 10%. 

Darba devējam VID ir jāiesniedz informācija arī par tiem komercsabiedrību valžu, padomju locekļiem un pašvaldību deputātiem u.c. personām, kuras savus pienākumus veic bez atlīdzības. Tas nozīmē, ka šie cilvēki nav darba tiesiskajās attiecībās un par viņiem netiek veiktas sociālās iemaksas.

Atgādinām, ka likums „Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam" paredz par 70% samazināt pensijas apmēru strādājošiem vecuma vai izdienas pensijas saņēmējiem, sākot ar šī gada 1.jūliju. 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.