Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno nodrošināt iedzīvotājiem tiesības saņemt maksas pakalpojumus sociālās aprūpes iestādēs | 02.07.2009.

Lai radītu iespējas ikvienam iedzīvotājam sociālās aprūpes iestādēs saņemt tos maksas pakalpojumus, kuri līdz šim viņiem nebija pieejami, Labklājības ministrija (LM) plāno palielināt sociālās aprūpes iestāžu tiesības tos sniegt.

Tas noteikts LM izstrādātajā Ministru kabineta noteikumu projektā Noteikumi par ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu sniegto maksas pakalpojumu cenrādi, kas šodien, 2.jūlijā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts vēl būs jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Saskaņā ar noteikumu projektu, plānots, ka sociālās aprūpes centriem būs tiesības izmitināt centros arī tos klientus, kuriem nepienākas bezmaksas valsts piedāvātie sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumi. Tā, piemēram, centros potenciālie klienti, t.sk., arī bērni, varēs saņemt pilnu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju, samaksājot cenrādī noteikto maksu par pakalpojumu.

Tāpat klientiem būs iespējas par maksu saņemt medicīnas pakalpojumus, tostarp, speciālistu - ergoterapeita, fizioterapeita, logopēda, psihologa, Montesori speciālista konsultācijas, apmeklēt terapijas nodarbības, izmantot ūdens un siltuma procedūras, masāžas.  

Vienlaikus iedzīvotāji varēs izmantot centru piedāvātos higiēnas un saimnieciskos pakalpojumus - griezt matus, remontēt automašīnas, paēst, saviesīgiem pasākumiem pasūtīt ēdināšanu. Sociālās aprūpes centros klientiem būs iespēja nokopēt nepieciešamos materiālus, kā arī organizēt seminārus.

Saskaņā ar noteikumu projektu, paredzēts pārskatīt iepriekš apstiprinātās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu sniegto pakalpojumu cenas. Šāds solis nepieciešams, jo 2009.gadā no 18% uz 21% ir mainīta pakalpojumā ierēķinātā pievienotās vērtības likme.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.