darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM: ar Eiropas fondu atbalstu nodrošinās darba praksi bezdarbniekiem | 14.07.2009.

Valdība šodien, 14.jūlijā, atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) piedāvāto jauno iniciatīvu, kas paredz ar šī gada septembri pašvaldībās nodarbināt bezdarbniekus, kuri vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu. Šim nolūkam plānots piesaistīts Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļus.

„Labklājības ministrija, izvērtējot visas palīdzības iespējas cilvēkiem krīzes apstākļos, tai skaitā tiem, kas vairs nesaņem pabalstu, ir izstrādājusi jaunus nodarbinātības pasākumus, kurus plānots uzsākt jau septembrī. Viens no šiem pakalpojumiem būs bezdarbnieku nodarbināšana pašvaldībās visā Latvijā, līdz ar to pēc iespējas vairāk cilvēkiem sniedzot iespējas saglabāt darba iemaņas, disciplinēt sevi un šajos apstākļos nodrošināt iztikas līdzekļus," uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Valdības atbalstītais jaunais pakalpojums paredz atbalstu tieši pašvaldībām un tās iedzīvotājiem. Tas nozīmē, ka, ieguldot ESF līdzekļus, bezdarbniekiem, kuri vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu, būs iespēja strādāt pašvaldībās, katru mēnesi saņemot 100 latu stipendiju.

Līdz ar to pusgada garumā, pilnu darba laiku veicot mazkvalificētus, bet sabiedrībai derīgus darbus, cilvēki varēs nodrošināt sev iztikas līdzekļus. Tāpat paredzēts apmaksāt transporta izdevumus un nodrošināt darbam nepieciešamos instrumentus.

Plānots, ka kopumā šogad un nākamgad pasākumā iesaistīs aptuveni 35 tūkst. bezdarbnieku.

Šim nolūkam LM ar ESF atbalstu plāno ieguldīt 24 milj. latu. Pasākumu īstenos Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no šī gada septembra līdz 2010.gada decembrim, un plānots, ka tas papildinās līdzšinējo pasākumu - algotos pagaidu darbus, lai sniegtu atbalstu pēc iespējas vairāk bezdarbniekiem.Ilona Jurševska
Labklājības ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.67021665, 26110065