Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Bezdarbnieku apmācībā izmantos jaunu kuponu jeb vaučeru sistēmu | 22.07.2009.

Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas fondu atbalstu bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībā šogad ieviesīs jaunu tā saucamo kuponu jeb vaučeru sistēmu, tādējādi profesionālo apmācību padarot efektīvāku un klientam individuālāku.

Līdz ar to bezdarbniekiem ar jau iegūtu vai nepabeigtu augstāko izglītību, tiks piedāvāta iespēja apgūt 1.un 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību, izmantojot kuponu.

Kupona maksimālā summa būs 1000 latu par vienu apgūstamo izglītības programmu. Apmācību laikā cilvēks varēs saņemt arī stipendiju 70 latu apmērā.

Pakalpojumu  piedāvās Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar izglītības iestādēm pēc tam, kad tiks izstrādāta metodika šī pakalpojuma ieviešanai un izveidots izglītības iestāžu reģistrs, ar kurām NVA noslēgs sadarbības līgumu par apmācību kuponu sistēmas pielietošanu.  Ja gadījumā bezdarbnieks izvēlēsies skolu, kas nebūs NVA reģistrā, ar attiecīgo izglītības iestādi tiks slēgts atsevišķs sadarbības līgums. Plānots, ka šis projekts varētu uzsākties šī gada beigās.

Apmācību apmaksas kārtība būs noteikta sadarbības līgumā par apmācību kupona sistēmas pielietojumu. Šis NVA izsniegtais kupons tiks noformēts kā garantijas raksts, proti, kupons apliecinās, ka NVA izglītības iestādei veiks apmaksu par konkrētā bezdarbnieka apmācību.

Tāpat arī turpmāk bezdarbnieki varēs iesaistīties neformālās izglītības programmās, profesionālajā apmācībā, pārkvalifikācijā vai kvalifikācijas celšanas pasākumos, kā arī apmācībā pie darba devēja.

Kopumā bezdarbnieku un darba meklētāju apmācību programmu īstenošanai LM ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu četru gadu laikā plāno ieguldīt aptuveni 22 milj. latu.

To paredz valdībā apstiprinātās izmaiņas bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībā.

Galvenās nozares, kurās varētu būt nepieciešami apmācīti darbinieki, ir apstrādes rūpniecība, elektroenerģija, gāzes un siltumapgāde, transports un uzglabāšana, informācijas un komunikāciju pakalpojumi, komunālās saimniecības un infrastruktūras apkalpošana, sociālā sfēra.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv