darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ministre I. Purne: valsts arī turpmāk atbalstīs ģimenes | 27.02.2008.

27.02.2008. Vairākos masu saziņas līdzekļos ir pārprasts labklājības ministres Ivetas Purnes izteikums par valsts atbalstu ģimenēm un bērnu vecākiem, pamatojoties uz ministres sacīto LNT raidījumā „900 sekundes" 26. februārī.

„Bērna kopšanas pabalsts ir valsts atbalsts ģimenēm un bērnu vecākiem par bērnu audzināšanu, nevis finansējums par bērnu radīšanu. Jaunās ģimenes un atbalsts vecākiem par bērnu audzināšanu visu laiku ir bijusi viena no Labklājības ministrijas prioritātēm," paskaidro labklājības ministre.

Labklājības ministrija aktīvi realizē virkni pasākumu ģimeņu ar bērniem atbalstam.

Pirmkārt, vecākiem tiek piešķirts bērna piedzimšanas pabalsts, kas sastāv no tā saucamā „zīdaiņa pūriņa" 296 latu apjomā un papildu piemaksas, kas par pirmo bērnu ir 100 lati, par otro bērnu - 150 lati, par trešo un katru no nākamajiem bērniem - 200 lati.

No nākamā gada plānota ģimenes valsts pabalsta palielināšana. Par pirmo bērnu pabalsts varētu sasniegt 10 latus, par otro- 12, par trešo - 16 latus, par ceturto un nākamajiem - 18.

Sabiedrībā jau atzinīgi novērtēts no šī gada ieviestais vecāku pabalsts, kas nodarbinātajām personām aizstāj bērna kopšanas pabalstu. Jāatgādina, ka līdzšinējam bērna kopšanas pabalstam bija noteiks maksimālais apmērs - 392 lati mēnesī, savukārt jaunajam vecāku pabalstam nav noteikti „griesti". Tagad jaundzimušā māte vai tēvs var saņemt vecāku pabalstu 70% apmērā no savas sociālās iemaksu algas. Vecāku pabalstu maksā, līdz bērns sasniedz viena gada vecumu.

Minimālais vecāku pabalsta apmērs sociāli apdrošinātiem vecākiem no šī gada ir 63 lati. Savukārt vecāki, kas nav sociāli apdrošināti, tāpat kā līdz šim var saņemt bērna kopšanas pabalstu 50 latu apmērā.

Savukārt ikvienai personai(gan nodarbinātai, gan nenodarbinātai), kura kopj bērnu vecumā no 1 līdz 2 gadiem, tiek piešķirts bērna kopšanas pabalsts.

Ģimenes ar bērniem ir mūsu valsts prioritāte, tāpēc no šī gada līdz 6 000 latiem ir palielināts vienreizējais pabalsts, ko valsts piešķir ģimenēm, kurās piedzimst trīnīši, norāda I. Purne.

Lai pēc bērna kopšanas atvaļinājuma veicinātu ātrāku atgriešanos darba tirgū, tiek piedāvāti aktīvie nodarbinātības pasākumi, tai skaitā, profesionālās apmācības pasākumos šogad iecerēts iesaistīt bez darba esošas 120 personas (e-apmācība, apmācība ar bērnu aprūpes iespējām apmācību laikā).

„Protams, ka atbalstu ģimenēm varētu vēlēties lielāku, taču diemžēl mēs esam spiesti rēķināties ar situāciju valsts budžetā. Labklājības ministrija arī turpmāk darīs visu, lai rastu līdzekļus gan bērna piedzimšanas pabalsta, gan bērna kopšanas pabalsta palielināšanai," uzsver labklājības ministre Iveta Purne.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv