Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM darba devējiem atvieglo administratīvo slogu | 28.07.2009.

Lai darba devējiem samazinātu administratīvo slogu, turpmāk viņiem vairs nebūs jāgatavo papildu dokumenti, nosakot darba vides riska faktorus un tiem nepieciešamos individuālos aizsardzības līdzekļus.

Darba devēji šādi varēs rīkoties, ja individuālie aizsardzības līdzekļi būs noteikti darba vides risku novērtējumā vai darba aizsardzības pasākumu plānā.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi noteikumos „Darba aizsardzības prasības, lietojot individuālos aizsardzības līdzekļus", ko šodien, 28.jūlijā, apstiprināja valdība.

Noteikumi nosaka, kā veikt darba vides risku novērtējumu un izvēlēties atbilstošus individuālos aizsardzības līdzekļus. Tāpat veiktas izmaiņas terminu lietošanā, piemēram, termins „radiācija" aizstāts ar „starojums". Papildināts arī to darbu saraksts, kurus veicot ir jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi, piemēram, galvas aizsardzības līdzekļi, strādājot augstumā.

Noteikumus izstrādāja darba grupa, kurā darbojās pārstāvji no LM, Valsts darba inspekcijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Rīgas Stradiņa universitātes aģentūras „Darba drošības un vides veselības institūts", Latvijas Augstkāpēju un augstumdarbu uzņēmēju asociācijas.

Individuālie aizsardzības līdzekļi ir ierīces, iekārtas, izstrādājumi, t.sk., darba apģērbs un apavi, ko darbinieki lieto, lai aizsargātu savu drošību un veselību no darba vides riska faktoru iedarbības. Darba devējam ir pienākums bez maksas darbiniekiem nodrošināt nepieciešamos aizsardzības līdzekļus.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv