Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis sarunās ar pašvaldību vadītājiem diskutēs par aktuālo sociālajā jomā | 31.07.2009.

Lai skaidrotu izmaiņas sociālajā jomā un iepazīstinātu ar jaunām iniciatīvām krīzes seku mazināšanai, labklājības ministrs Uldis Augulis trešdien, 5.augustā, tiksies ar pašvaldību un sociālo dienestu vadītājiem.

„Laikā, kad arvien vairāk pieaug sociālās drošības nozīme un lielu lomu spēlē valsts un pašvaldību spēja konstruktīvi sadarboties, ceru uz veiksmīgu sadarbību ar pašvaldībām arī nākotnē.  Turklāt Labklājības ministrija sadarbībā ar atbildīgajām ministrijām un Latvijas Pašvaldību savienību jau vairāku mēnešu garumā strādā pie sociālās drošības tīkla izveides, kas  sniegs iespēju atbalstīt tos iedzīvotājus,  kuriem palīdzība būs visvairāk nepieciešama. Tāpēc nepieciešams šos jautājumus apspriest ar katru pašvaldību," norāda U.Augulis.

Viens no sarunu pamatjautājumiem būs Labklājības ministrijas piedāvātie jaunie nodarbinātības pakalpojumi, kuri jau sākot ar šī gada septembri tiks īstenoti sadarbībā ar pašvaldībām. Pasākuma laikā paredzēts atbildēt uz jautājumiem un skaidrot nodarbinātības pakalpojumu ieviešanas gaitu.

LM informēs arī par strukturālajām reformām sociālajā jomā. Paredzēts, ka jau augustā tiks uzsākta sociālo aprūpes centru reorganizācija un līdz ar to turpmāk būs nepieciešams pašvaldību atbalsts reformu veikšanā un sociālās spriedzes mazināšanā.

Tāpat pasākuma laikā LM pašvaldību vadītājiem skaidros izmaiņas bāriņtiesu darbībā pēc administratīvi teritoriālās reformas un informēs par aktuālo sociālo pakalpojumu un sociālās aprūpes jomā.

Uz tikšanos ar ministru aicināti 118 pašvaldību vadītāji.

Sarunas notiks LM, Skolas ielā 28, 6.stāva zālē, sākums plkst. 11.00.

Pirms sarunām ar pašvaldību un sociālo dienestu vadītājiem plkst. 10.30 notiks preses konference, kuras laikā žurnālistus informēs par iepriekšminētajiem jautājumiem. Mediju pārstāvji aicināti piedalīties arī sarunās.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv