darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM piedāvā ieviest vienotu izdienas pensiju piešķiršanu un izmaksu | 18.08.2009.

Ieviešot vienotu izdienas pensiju piešķiršanu un izmaksu, Latvijā par to būtu atbildīga Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) un Satversmes aizsardzības birojs nevis deviņas institūcijas, kā tas ir šobrīd.

Šāda iecere iekļauta Labklājības ministrija (LM) izstrādātajā informatīvajā ziņojumā „Par visu pensiju administrēšanas centralizēšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā", kas šodien, 18.augustā, izskatīts valdībā.

Lai iepriekšminēto īstenotu, LM piedāvā divus risinājumus no kuriem viens variants paredzēja vienotu izdienas pensiju administrēšanu no 2010.gada 1.janvāra. Tomēr ievērojot, ka minētais variants saistīts ar papildus finanšu līdzekļu nepieciešamību, valdība vienojās atbalstīt otro variantu, kas neprasa papildu finansējumu programmatūras izstrādei. Tas nozīmē, ka VSAA vienotu izdienas pensiju administrēšanu (izņemot izdienas pensiju administrēšanu Satversmes aizsardzības biroja amatpersonām) uzsāks no 2011.gada 1.janvāra.

LM uzsver, ka vienota administrēšana nodrošinātu labāku kontroli gadījumos, kad izdienas pensijas saņēmējam tiek piešķirts bezdarbnieka pabalsts. Tāpat, piešķirot izdienas pensijas vietā cita veida pensiju, cilvēkam būtu jāvēršas tikai vienā institūcijā un nebūtu jāiesniedz papildu dokumenti no otras institūcijas. 

Patlaban izdienas pensijas aprēķina, piešķir un izmaksā Aizsardzības, Kultūras, Iekšlietu, Tieslietu, Ārlietu ministrijas, Ģenerālprokuratūra, Satversmes aizsardzības birojs, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, VSAA. 

Pēc LM rīcībā esošās statistiskās informācijas kopējais visu izdienas pensiju saņēmēju skaits uz 2009.gada 1.jūliju ir 8485 cilvēki. Vidēji gadā tiek piešķirtas 1070 jaunas izdienas pensijas. 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.