darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM atvieglo Sociālo aprūpes centru darbu | 25.08.2009.

Lai atvieglotu pieaugušo sociālo aprūpes centru (SAC) darbu, Labklājības ministrija (LM) vienkāršojusi obligātās higiēnas prasības, piešķirot lielāku rīcības brīvību telpu iekārtošanai atbilstoši SAC iedzīvotāju vajadzībām, veselības stāvoklim un pārvietošanās spējām.

Turpmāk SAC dzīvojamās istabās - guļamtelpās un guļamtelpās varēs izvietot ne vairāk kā 6 cilvēkus vienā telpā. Savukārt līdz 2012.gada 31.decembrim noteikts, ka abās minētajās telpās minimālā plātība uz vienu cilvēku būs 4m2.

Tāpat noteikts, ka klientiem minētajās telpās jānodrošina gulta un skapītis personīgajām mantām.

Līdz šim bija noteikts, ka SAC var būt iekārtotas divu veidu klientu istabas, proti, guļamtelpas ar minimālo platību 4m2 uz cilvēku un dzīvojamās istabas - guļamtelpas ar minimālo platību 6m2 uz cilvēku.

Tāpat bija noteikts, ka guļamtelpā jābūt gultai un skapītim personīgajām mantām, bet dzīvojamā istabā-guļamtelpā jāatrodas koplietošanas skapim, galdam, gultai, krēslam, skapītim personīgajām mantām.

Tomēr pieredze liecina, ka SAC iedzīvotāju individuālās vajadzības var būt ļoti specifiskas, līdz ar to minēto prasību ievērošana nereti nav lietderīga. Tā, piemēram, cilvēks ar smagiem garīga rakstura un kustību traucējumiem var iztikt bez galda un krēsla, bet ir ļoti svarīgi viņam paredzēt telpu riteņkrēslam vai kādam citam tehniskam palīglīdzeklim.

Turklāt SAC ēkas ir būvētas pirms speciālo higiēnas prasību ieviešanas, līdz ar to faktiskais telpu plānojums ēkās ne vienmēr ļauj pārplānot, pārstrukturēt ēku, lai precīzi nodrošinātu pašreiz normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Atvieglojot obligātās minimālās prasības telpu iekārtošanā pieaugušo SAC, vienlaikus tiks nodrošināta iespēja klientus izvietot atbilstoši viņu individuālajām vajadzībām.

Tas noteikts šodien, 25.augustā, valdībā pieņemtajos grozījumos higiēnas prasībās sociālās aprūpes institūcijām.

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv