darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM: invalīdu stāvvietā varētu izmantot arī cilvēki ar 1.grupas redzes invaliditāti | 27.08.2009.

Lai cilvēkiem ar 1.grupas redzes invaliditāti atvieglotu pārvietošanos un rastu iespēju nokļūt tuvāk nepieciešamajam objektam, Labklājības ministrija (LM) rosina arī šai grupai atļaut izmantot invalīdu stāvvietas.

Tas nozīmē, ka arī cilvēkiem ar 1.grupas redzes invaliditāti būs atļauts automašīnas salonā pie priekšējā stikla novietot invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, kuru izsniedz Ceļu satiksmes drošības direkcija, pamatojoties uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas sniegto informāciju.

To paredz šodien, 27.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos. Izmaiņas noteikumos vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāpieņem valdībā.

Atgādinām, ka pašlaik invalīdu stāvvietas drīkst izmantot cilvēki ar invaliditāti, kuriem ir pārvietošanās traucējumi, pamatojoties uz minētās komisijas vai tās struktūrvienības izsniegtu izziņu par medicīnisko indikāciju noteikšanu, lai varētu iegādāties speciāli pielāgotu vieglo automašīnu un saņemtu pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes izdod konkrētam cilvēkam, nevis automašīnai, kas nodrošina tās izmantošanu arī pasažierim bez vadītāja apliecības un personīgās automašīnas. 

Informāciju sagatavoja:

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv