Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ieturēto pensijas daļu pensionāriem ar invaliditāti sāks izmaksāt novembrī | 23.09.2009.

Sākot ar šī gada novembri, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sāks izmaksāt no 1.jūlija līdz 31.oktobrim ieturēto pensijas daļu tiem vecuma pensijas saņēmējiem, kuriem ir noteikta invaliditāte. Pensiju atmaksās visiem pensionāriem ar invaliditāti, neatkarīgi no tā, vai invaliditāte noteikta uz mūžu vai uz noteiktu laiku, norāda Labklājības ministrija (LM).

Plānots, ka jau novembrī VSAA pensiju izmaksās neierobežotā apmērā kopā ar iepriekšējos mēnešos ieturēto pensijas daļu.

Lai saņemtu ieturēto pensiju, pensionāriem ar invaliditāti nebūs jādodas uz VSAA, jo aģentūra informāciju par pensijas saņēmēja invaliditāti saņems no Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas. 

Ja  pensionāri ar invaliditāti novembrī nesaņems vecuma pensiju pilnā apmērā, viņiem jāvēršas attiecīgajā VSAA nodaļā, lai noskaidrotu, vai aģentūras rīcībā ir  informācija par invaliditāti.

Atgādinām, ka ar 2009.gada 1.novembri ir atcelti vecuma pensijas izmaksas ierobežojumi tiem pensionāriem, kuriem noteikta invaliditāte.

Tas nozīmē, ka uz vecuma pensiju saņēmējiem, kuriem noteikta invaliditāte (neatkarīgi no tā, vai invaliditāte noteikta uz mūžu vai uz noteiktu laiku), vairs neattieksies no 1.jūlija noteiktie ierobežojumi. Tie paredzēja 10% pensijas ieturējumu nestrādājošiem pensionāriem un 70% ieturējumu pašnodarbinātiem un strādājošiem pensionāriem.

Šādas izmaiņas paredz š.g. 17.septembrī Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā „Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012.gadam".

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.