darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Sāksies mācību kursi topošajām audžuģimenēm | 24.09.2009.

Lai veicinātu audžuģimeņu kustību Latvijā, sākot ar šo nedēļu visā Latvijā pasniegs mācību kursus topošajiem audžuvecākiem. Kursu cikls šonedēļ tika aizsākts Rīgā, un mācīties varēs arī citu Latvijas novadu iedzīvotāji, kuri vēlas kļūt par audžuģimeni.

No 17.oktobra audžuģimeņu apmācība sāksies Ventspilī, Valmierā un Daugavpilī. Interesenti aicināti pieteikties kursiem pa tālruņiem: 67021628, 67021594 vai 26553487.

Pēc mācību kursu apgūšanas audžuģimene varēs uzņemties rūpes par bērnu līdz brīdim, kamēr bērns atgriezīsies savā ģimenē. Ja tas nav iespējams, bērnam tiks meklēts aizbildnis vai adoptētājs. Audžuvecāki par bērnu uzņemas atbildību noteiktu laika periodu.                 

Mācību kursi Rīgā notiks līdz 25.oktobrim un vēlmi kļūt par audžuvecākiem apliecinājušas 17 potenciālās audžuģimenes. Pašlaik galvaspilsētā ir 10 audžuģimenes, kurās  dzīvo 21 bērns.

Rīgas dome audžuvecākiem bērna uzturam piešķir 135 latu lielu pabalstu. Tāpat, lai atbalstītu Rīgas audžuģimenes un veicinātu to skaita palielināšanos, pašvaldība noteikusi arī papildus atlīdzību par pienākumu pildīšanu 150 latu apmērā neatkarīgi no ģimenē ievietoto bērnu skaita. Atlīdzību izmaksā audžuvecākiem, kuru dzīvesvieta deklarēta galvaspilsētā un kurās dzīvo Rīgas pašvaldības pārziņā esošie bērni.

Atgādinām, ka audžuģimenes saņem arī valsts atbalstu - atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu 80 latu apmērā neatkarīgi no audžuģimenē ievietoto bērnu skaita, kā arī pabalstu bērna uzturam, apģērbam un mīkstajam inventāram pašvaldības noteiktā apmērā.

Atbalstu un palīdzību problēmu risināšanā sniedz arī pašvaldības bāriņtiesas un sociālā dienesta darbinieki.

Tāpat audžuģimene var saņemt bezmaksas psihologa konsultācijas un reizi mēnesī tikties audžuģimeņu atbalsta grupās. Ģimene katru gadu tiek aicināta piedalīties audžuģimeņu salidojumā un dažādos semināros, lai dalītos pieredzē un analizētu problēmsituācijas.

Šomēnes Labklājības ministrija ir uzsākusi kampaņu „Palīdzēsim bērnam izaugt!", ar mērķi piesaistīt audžuģimenes un iedrošināt cilvēkus arī krīzes laikā dalīties mīlestībā, kā arī izmantot papildus valsts sniegtās iespējas. Pašlaik Latvijā ir aptuveni 400 audžuģimenes un to skaits ar katru gadu pieaug.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv