darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ar Eiropas Sociālā fonda naudu veicinās darba attiecību un darba drošības prasību praktisku ieviešanu uzņēmumos | 04.03.2008.

04.03.2008. Lai veicinātu darba attiecību un darba drošības prasību praktisku ieviešanu uzņēmumos, Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu no 2008. līdz 2013.gadam paredzējusi ieguldīt gandrīz 7 miljonus latu.

Plānots, ka uzņēmumi, kuri darbojas bīstamajās nozarēs, varēs pieteikties darba vides risku novērtēšanai darba vietās. Bet, lai atvieglotu darba vides risku noteikšanu uzņēmumos, uzņēmēji un citi interesenti varēs izmantot arī elektronizētu bezmaksas darba vides risku novērtēšanas sistēmu.

Savukārt reģionos plānots izveidot konsultatīvos centrus darba devēju un darbinieku informēšanai par  darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības likumdošanas prasību praktisku ieviešanu. Tāpat reģionos plānotas mācības darba devējiem par darba aizsardzības jautājumiem.

Lai veicinātu arodskolu audzēkņu izpratni par darba tiesisko attiecību, darba drošības un arodveselības jautājumiem,  profesionālās izglītības iestādēs plānots ieviest jaunas darba aizsardzības apmācību programmas.

LM prognozē, ka pēc šo pasākumu īstenošanas darba attiecību un darba drošības pārkāpumu skaits apsekotajos uzņēmumos samazināsies par 15%. 

To paredz šodien, 4.martā, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta (MK) noteikumi par Eiropas Sociālā fonda aktivitāti „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos".

MK noteikumu projekts paredz, kādām prasībām jāatbilst projekta iesniedzējam, kā tiek vērtēts projekts, kādi ir tā īstenošanas nosacījumi. Plānots, ka projektus īstenos Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar Valsts darba inspekciju. Līdz 85% no projekta izmaksām segs Eiropas Sociālais fonds, bet pārējo - valsts budžets.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 22 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 93,4 miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 11,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

 

Informāciju sagatavoja:

Vineta Bērziņa,  LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26497758, vineta,berzina@lm.gov.lv,

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.