Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
„Dīkstāves kupona” saņemšanai noteikti elastīgāki nosacījumi | 06.10.2009.

Lai nodrošinātu elastīgāku pieeju dīkstāvē esošu darbinieku profesionālajai apmācībai, Labklājības ministrija (LM) veikusi izmaiņas nosacījumos tā dēvētā „dīkstāves kupona" saņemšanai.

Turpmāk mācību kuponu varēs saņemt darbinieki un pašnodarbinātie (izņemot valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību darbiniekus), kuri strādā nepilnu darba laiku. Tas nozīmē, ka mācīties varēs, piemēram, darbinieki, kuru darba laiks ir samazināts gan līdz 22 stundām nedēļā, gan līdz 36 stundām nedēļā vai pat līdz 13 stundām un tamlīdzīgi.

Tāpat turpmāk nodarbinātā darba laikam jābūt samazinātam vismaz vienu mēnesi pirms iesaistīšanās mācību programmā un viņš pašreizējā darba vietā ir nodarbināts ilgāk par sešiem mēnešiem.

Iepriekš iesaistīties pasākumā varēja tie darbinieki, kuru darba laiks nepārsniedza 20 stundas nedēļā un šis darba laiks ir samazināts vismaz divus mēnešus pirms iesaistīšanās pasākumā.

To paredz šodien, 6.oktobrī, valdībā akceptētās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos par atbalstu bezdarba riskam pakļauto personu apmācībai.

Atgādinām, ka no šī gada septembra ar ESF atbalstu Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā jaunu pakalpojumu bezdarba riskam pakļautajiem darbiniekiem -  profesionālo apmācību, izmantojot kuponu.

Lai tajos uzņēmumos, kuri spiesti uz laiku samazināt ražošanas vai pakalpojumu apjomus, nodrošinātu darba vietu pastāvēšanu un darbinieka skaita saglabāšanu, bezdarba riskam pakļautie darbinieki iegūst iespēju apgūt tieši ar darba devēja profesionālo darbības jomu saistītas profesionālās pilnveides un profesionālās tālākizglītības programmas.

Līdz ar to tiek veicināta darbinieka konkurētspēja un samazināts individuālais bezdarba risks profesionālās dīkstāves laikā.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, darbiniekam jāierodas jebkurā no 28 NVA filiālēm, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pasi) un darba devēja apliecinājumu, kura sagatavošanas paraugs ir atrodams NVA mājas lapā. Ja pretendents atbilst pasākuma dalībnieka nosacījumiem, viņš tiek piereģistrēts  un saņem kuponu mācībām jebkurā paša izvēlētā izglītības iestādē. 

Kupons ir garantijas apliecinājums tam, ka gadījumā, ja bezdarba riskam pakļautais darbinieks, izvēloties mācību iestādi, apgūs darbam nepieciešamo mācību programmu, apmācības viņam tiks apmaksātas līdz 300 latiem profesionālās pilnveides mācību programmai vai līdz 500 latiem profesionālās tālākizglītības mācību programmai. Apmācības maksimālais ilgums ir seši mēneši. NVA akceptēto izglītības iestāžu un programmu saraksts ir pieejams interneta mājas lapā www.nva.gov.lv .

Pasākumā plānots līdz 2013.gadam iesaistīt vismaz 11 tūkst. bezdarba riskam pakļautās personas, tajā skaitā 2009.gadā 2 tūkst. nodarbināto.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv