darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno no 2010.gada stiprināt NVA spējas apkalpot pieaugušo bezdarbnieku skaitu | 06.10.2009.

Lai nodrošinātu iespējas bezdarbniekiem, darba meklētājiem, bezdarba riskam pakļautiem cilvēkiem un citiem pakalpojuma saņēmējiem arī turpmāk atbilstošā apmērā saņemt aktīvos nodarbinātības un preventīvos bezdarba samazināšanas pasākumus, Labklājības ministrija (LM) piedāvā vairākas iespējas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) kapacitātes stiprināšanai

Šāda rīcība nepieciešama, ņemot vērā straujo bezdarba un pakalpojumu saņēmēju skaita pieaugumu, kā arī veikto NVA darbības optimizāciju - samazināto darbinieku skaitu un palielināto noslodzi. Pēc statistikas datiem pēdējā gada ietvaros bezdarbnieku skaits uz vienu inspektoru ir dubultojies. Ja 2008.gadā uz vienu inspektoru bija 327 bezdarbnieki, tad 2009.gada 20.septembrī - 630 bezdarbnieki.

Viens no LM piedāvātajiem variantiem paredz palielināt NVA darbinieku skaitu, kuri strādā ar klientu, nodrošinot filiāļu pieejamību 12 stundas dienā un 6 dienas nedēļā. Tomēr, ievērojot, ka šis variants saistīts ar papildu finanšu līdzekļu nepieciešamību, valdība šodien, 6.oktobrī, vienojās atbalstīt atbalsta personāla skaita palielināšanu, šim nolūkam izmantojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļus vismaz 544,6 tūkst. latu apmērā.

Tas nozīmē, ka NVA papildus piesaistīs 127 atbalsta darbiniekus esošajiem inspektoriem un referentiem nodarbinātības jautājumos no kvalificēto bezdarbnieku vidus, neiekārtojot jaunas darba vietas, bet gan nodrošinot klientu apkalpošanu jau esošajās vietās atbilstoši maiņu grafikam.

Vienlaikus NVA paredzējusi veikt cilvēkresursu iekšēju restrukturizāciju atbilstoši klientu plūsmām, t.sk., saglabājot mazajās filiālēs pa vienam referentam nodarbinātības jautājumos, lielajās vismaz trīs, bet Rīgas reģionālajā filiālē - 14. Tāpat NVA nodrošinās filiāļu pieejamību 12 stundas dienā (no plkst. 8.00 līdz 20.00), organizējot darbu arī sestdienās.

Lai iepriekšminēto īstenotu, LM gatavos grozījumus attiecīgajos tiesību aktos.

Šāda iniciatīva iekļauta LM sagatavotajā Koncepcijā par iespējām stiprināt Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitāti, lai spētu apmierināt pakalpojumu pieprasījuma palielinājumu, kas šodien, 6.oktobrī, izskatīta valdībā.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.