darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM informē valdību par Invaliditātes likuma ieviešanai nepieciešamo finansējumu | 06.10.2009.

Labklājības ministrija (LM) šodien, 6.oktobrī, informēja valdību par nepieciešamo finansējumu jaunā Invaliditātes likuma ieviešanai.

LM norādīja, ka ministrija plāno īstenot trīs Eiropas fondu līdzfinansētus projektus, proti, pilnveidot invaliditātes noteikšanas sistēmu, kas balstīsies uz darbspēju, funkcionālo traucējumu un individuālo vajadzību novērtēšanu, digitalizēt Valsts darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas arhīva datus,  pilnveidot tās infrastruktūru un ieviest e-pakalpojumus klientiem.

Paredzētais Eiropas fondu finansējums šiem projektiem kopumā ir 4,9 milj. latu.  Tomēr, lai projektus līdz 2013.gadam īstenotu, nepieciešamas valsts līdzfinansējums 871 tūkst. latu apmērā.

LM informēja valdību, ka turpmākajos trijos gados tieši ES fondu līdzfinansējums var būtiski atslogot valsts budžetu, nodrošinot jaunā Invaliditātes likuma ieviešanu un darbību.

Savukārt 2013.gadā Invaliditātes likumā paredzēto jauno pakalpojumu nodrošināšanai cilvēkiem ar prognozējamo invaliditāti un cilvēkiem ar invaliditāti kopumā būs nepieciešami vairāk kā 3 milj. latu, bet 2014.gadā - vairāk kā 4 milj. latu.

Ministrija norādīja, ka jaunais likums paredz reformu invaliditātes ekspertīzes jomā, būtiski paplašinot cilvēku ar invaliditāti atbalsta sistēmu, paredzot jaunus pakalpojumus - asistentu, surdotulku pakalpojumus un psihologa konsultācijas ģimenēm, kurās bērnam pirmreizēji noteikta invaliditāte. Minētie pakalpojumi veicinās šo personu iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū. Sekmējot šo personu iekļaušanos darba tirgū tiks veicināta nodokļu ieņēmumu palielināšanās un sociālās apdrošināšanas budžeta izdevumu samazināšanās.

Tomēr šādus rezultātus varēs sasniegt tikai piesaistot ES fondu finansējumu projektu īstenošanai.

Invaliditātes likumprojekts 2009.gada 11.jūnijā ir pieņemts Saeimā otrajā lasījumā. 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv