darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Turpmāk LM pieņems lēmumu par valsts finansēto sociālo pakalpojumu nodrošināšanu | 13.10.2009.

Ņemot vērā Sociālo pakalpojumu pārvaldes likvidāciju, turpmāk dokumenti, kas pamato valsts finansēto sociālo pakalpojumu saņemšanu, jāiesniedz Labklājības ministrijā (LM).

To paredz šodien, 13.oktobrī, valdībā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtību un Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā cilvēku tirdzniecības upuri saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, un kritērijiem personas atzīšanai par cilvēku tirdzniecības upuri.

Izmaiņas noteikumos par sociālo pakalpojumu saņemšanu nosaka, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējam būs tiesības apturēt pakalpojumu sniegšanu. To varēs darīt gadījumos, kad pakalpojumu saņēmējs atrodas bezvēsts prombūtnē ilgāk kā divus mēnešus no šī fakta paziņošanas policijai.

Tomēr gadījumā, ja pakalpojuma saņēmējs atgriezīsies pakalpojumu sniedzēja institūcijā, tā varēs atjaunot pakalpojumu sniegšanu.

Tāpat noteikumi paredz, ka LM turpmāk nodrošinās dienas centru, grupu māju (dzīvokļu) un pusceļa māju izveidošanas un uzturēšanas izdevumu līdzfinansēšanu no valsts budžeta.

Tādējādi, saglabājot līdzšinējo kārtību, valsts līdzfinansējumu piešķirs, LM noslēdzot trīspusēju līgumu ar sociālo pakalpojumu sniedzēju un pašvaldību. Savukārt klients slēgs līgumu ar sociālā pakalpojuma sniedzēju par dienas centra, grupu dzīvokļa vai pusceļa mājas pakalpojuma saņemšanu. 

Savukārt izmaiņas noteikumos par sociālās rehabilitācijas pakalpojumu piešķiršanu tirdzniecības upuriem paredz, ka turpmāk lēmumus par pakalpojumu nodrošināšanu par valsts budžeta līdzekļiem pieņems LM.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv