Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM pabalstu apmēru noteikšanai plāno ņemt vērā pēdējo 12 mēnešu vidējo apdrošināšanas iemaksu algu | 15.10.2009.

Saskaņojot valsts sociālās apdrošināšanas un valsts sociālo pabalstu sistēmu ar ekonomiskajām iespējām, Labklājības ministrija (LM) plāno no 2010.gada 1.janvāra vidējo apdrošināšanas iemaksu algu valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu apmēru noteikšanai aprēķināt par 12 kalendāra mēnešu periodu. 

Minēto periodu paredzēts beigt divus mēnešus pirms iestājies apdrošināšanas gadījums. Piemēram, ja personai tiesības uz valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu (maternitātes, paternitātes, slimības vai vecāku pabalstu) rodas, sākot no 2010.gada 1.janvāra, tad vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas periods valsts sociālās apdrošināšanas pabalsta apmēra noteikšanai būs no 2008.gada novembra līdz 2009.gada oktobrim (neņemot vērā pēdējos divus mēnešus, t.i., 2009.gada novembri un decembri). 

Tas noteikts LM izstrādātajos grozījumos Ministru kabineta noteikumos Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība un valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība, kuri šodien, 15.oktobrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Grozījumi noteikumos izstrādāti atbilstoši šī gada 16.jūnijā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu. 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.