darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina noteikt vecāku maksātspējai adekvātu samaksu par bērnam sniegtajiem ārpusģimenes aprūpes pakalpojumiem | 16.10.2009.


Ņemot vērā sociālekonomisko situāciju valstī, Labklājības ministrija (LM) rosina turpmāk no vecākiem pieprasīt viņu maksātspējai adekvātu samaksu par ārpusģimenes aprūpes pakalpojumiem sociālās aprūpes centros un audžuģimenēs.

Brīdī, kad bērns tiek izņemt no ģimenes un ievietots bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē, vecāku pienākums ir katru mēnesi maksāt par ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu ar nosacījumu, ka maksimālais samaksas apmērs nedrīkst pārsniegt valstī noteiktās vidējās izmaksas apmēru viena bērna uzturēšanai bērnu aprūpes iestādē (no 2009.gada 1.jūlija šī summa bija 559,84 lati). Samaksu par ārpusģimenes pakalpojumiem pieprasa no abiem vecākam līdz pilnīgai parāda nomaksai.

Tomēr lielākoties vecākiem nav finansiālu iespēju norēķināties par bērna uzturēšanos bērnu namā. Tāpēc turpmāk plānots, ka samaksas apmērs vecākiem par bērnam sniegto pakalpojumu būs Ministru kabineta noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmērā bērnam. Līdz ar to tiks radīta vienāda pieeja valstī vecākiem, kuri nepiedalās bērnu audzināšanā un sistēmu, kurā no vecākiem atgūstamā summa ir pietuvināta vecāku maksātspējai.

To paredz 15.oktobrī valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts par ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu samaksas kārtību un apmēru. Noteikumu projekts vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāpieņem valdībā.

Noteikumu projektā arī noteikti izņēmuma gadījumi, kad no vecākiem nepieprasīs samaksu, proti, ja bērns dzimis prettiesiskās darbībās, vecāks atzīts par rīcībnespējīgu gara slimības vai plānprātības dēļ vai arī atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē.

Tāpat samaksa nebūs jāveic arī gadījumā, ja sociālais dienests ir sniedzis atzinumu, ka vecāks iesaistās savu problēmu risināšanā un bērna atrašanās laikā ārpusģimenes aprūpē turpina pildīt rehabilitācijas plāna nosacījumus, par ko katrus sešus mēnešus tiek informēta valsts finansētā bērnu aprūpes iestāde vai pašvaldība.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.l