darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis tiekas ar Ušakovu | 20.10.2009.

Labklājības ministrs Uldis Augulis šodien, 20.oktobrī, tikās ar Rīgas Domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, lai pārrunātu aktualitātes sociālajā jomā.

Galvenais jautājums, kas interesēja gan labklājības ministru, gan Latvijas lielākās pašvaldības vadītāju bija valsts un pašvaldības gatavība sniegt sociālo palīdzību ekonomiskās grūtībās nonākušiem iedzīvotājiem.

Jau sarunas sākumā ministrs iepazīstināja Rīgas mēru ar Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto vēstuli 118 Latvijas pašvaldībām par aktualitātēm sociālās palīdzības jomā. Tajā viens no būtiskākajiem ir jautājums par pašvaldību finansiālo stiprināšanu ar mērķi nodrošināt adekvātu garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta un dzīvokļa pabalsta izmaksu trūcīgajiem iedzīvotājiem.

Kā norādīja U.Augulis, atbilstoši Sociālās drošības tīkla stratēģijai, LM tika dots uzdevums izstrādāt un iesniegt īstenošanai  nepieciešamos normatīvos aktus. Tā rezultātā ir sagatavoti un Valsts kancelejā iesniegti šādi -  likumprojekts „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā", Ministru kabineta (MK) noteikumu  projekts „Valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas nosacījumi pašvaldībām GMI līmeņa pabalsta un dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai un līdzekļu piešķiršanas kārtība".

Iepazīstoties ar likumprojektu un MK noteikumu projektu, sarunas dalībnieki pozitīvi novērtēja valsts atbalstu pašvaldībām, kas paredz, ka, sākot ar 2009.gada 1.novembri, pašvaldības var rēķināties ar 50% valsts budžeta līdzfinansējumu pašvaldību sociālajiem pabalstiem (GMI līmeņa un dzīvokļa pabalstam), kas tiek piešķirti, sākot ar šī gada 1.oktobri.

Bez tam gan N.Ušakovs, gan arī labklājības ministrs atzina, ka ir nepieciešama liberālāka pašvaldību pieeja savos saistošajos noteikumos noteikt labvēlīgākus nosacījumus attiecībā uz kredītņēmējiem, kas to izlietojuši vienīgā mājokļa iegādei, kā arī patēriņa kredīta ņēmējiem, kuri objektīvu apstākļu dēļ nonākuši maksātnespējas situācijā.

Tikšanās laikā klātesošie apsprieda arī pašvaldības sociālo institūciju problēmas un iespējas,  pašvaldības iesaistīšanos nodarbinātības pasākumos, kā arī tās paveikto prakses vietu izveidošanā un nodrošināšanā bezdarbniekiem.

Sarunās piedalījās arī LM valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs, Rīgas Domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs un Rīgas mēra  biroja vadītāja Ilze Stobova.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;