Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Noteikta precīza bezdarbnieka pabalsta pārtraukšanas kārtība | 22.10.2009.

Papildinot likuma Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam normas, Labklājības ministrija (LM) noteikusi precīzu bezdarbnieka pabalsta pārtraukšanas kārtību.

Tā paredz, ka bezdarbnieka pabalsta izmaksu varēs pārtraukt arī tad, ja pats pabalsta saņēmējs no pabalsta atteiksies. 

Šādas izmaiņas izstrādātas, jo bezdarbnieki, kuriem bezdarbnieka pabalsts ir mazāks par 100 latiem, pēdējā laikā aizvien biežāk no tā atsakās. Tā vietā viņi piesakās pašvaldību īstenotajai darba praksei, saņemot par to 100 latu stipendiju.

Tomēr tā kā pašvaldību maksātās stipendijas mērķis ir atbalstīt tos cilvēkus, kuri vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu, turklāt, pamatojoties uz vienreiz noteiktu bezdarbnieka statusu, bezdarbnieka pabalstu piešķir tikai vienu reizi. Līdz ar to pēc prakses beigām bezdarbnieka pabalstu bezdarbnieks vairs nevarēs saņemt.

Minētās izmaiņas iekļautas šodien, 22.oktobrī, valdībā apstiprinātajā likumprojektā Grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam. Par izmaiņām vēl lems Saeima.

Atgādinām, ka bezdarbnieka pabalstu bezdarbnieks nesaņem vairākos gadījumos. Piemēram, ja viņam nav tiesību uz to, ja noslēgts darba līgums par algotu pagaidu darbu veikšanu vai darba līgums dalībai citos aktīvajos nodarbinātības pasākumos, ja uz laiku līdz diviem mēnešiem iegūts darba ņēmēja statuss, ja bezdarbnieks saņem slimības pabalstu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.