Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Invalīdu lietu nacionālās padomes sastāvā iekļauj arī Tiesībsargu | 27.10.2009.

Valdība šodien, 27.oktobrī, atbalstīja Tiesībsarga un Resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „Zelda" pārstāvja iekļaušanu Labklājības ministrijas izveidotās Invalīdu lietu nacionālās padomes (ILNP) sastāvā.

Apstiprinātie grozījumi ILNP nolikumā paredz no padomes sastāva svītrot likvidētās amata vienības - Bērnu un ģimenes lietu ministrs un Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās.

Labklājības ministrija ILNP izveidoja 1997.gadā, lai veicinātu sadarbību starp institūcijām un iesaistītu sabiedriskās organizācijas lēmumu pieņemšanā, kas saistīti ar personu ar invaliditāti integrācijas veicināšanu.

ILNP ir konsultatīva institūcija, kas piedalās personu ar invaliditāti integrācijas politikas izstrādē un īstenošanā. Padomes funkcijas un tiesības, kā arī citi jautājumi, kas nosaka tās darbību, ir atspoguļoti nolikumā.

2004. gadā notika pirmā ILNP sēde, kur darbojas septiņi nozaru ministri, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis, Valsts cilvēktiesību biroja direktors, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs, Sabiedrības integrācijas fonda direktors, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs, kā arī pārstāvji no sabiedriskajām organizācijām.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv