darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina darba devējiem samazināt administratīvo slogu apdrošināšanas jomā | 29.10.2009.

Lai darba devējiem samazinātu administratīvo slogu apdrošināšanas jomā, Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi izmaiņas attiecīgajos noteikumos.

LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli šodien, 29.oktobrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Atbilstoši izmaiņām plānots, ka darba devēji Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ziņas par darbiniekiem, kuriem piešķirts vai beidzies bezalgas atvaļinājums, varēs iesniegt reizi mēnesī- līdz nākamā mēneša piektajam datumam. 

Atgādinām, ka saskaņā ar likumā Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam noteikto, sākot ar š.g. 1.jūliju darba devējam jāsniedz informācija VID trīs darba dienu laikā pēc tam, kad persona ieguvusi, mainījusi vai zaudējusi darba ņēmēja statusu.

Tāpat paredzēts, ka darba devējiem VID nav jāiesniedz informācija par tiem darbiniekiem, kuriem piešķirts vai beidzies grūtniecības un dzemdību atvaļinājums, kā arī atvaļinājums bērna tēvam, adoptētājiem vai citiem cilvēkiem.

Vienlaikus noteikumu projektā plānots noteikt kārtību, kādā darba devējam būs jānorāda informācija par tiem darbiniekiem, kuri vēl nav sasnieguši 15 gadu vecumu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.