darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Finansējumu Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) ietvaros paredzēja ieguldīt sabiedrības informēšanai | 02.11.2009.

Latvijas līdzfinansējums Eiropas Komisijas (EK) organizētajā Eiropas gadā cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) būtu jāiegulda sabiedrības informēšanas un izglītojoša rakstura pasākumu nodrošināšanā un stereotipu par nabadzību laušanā, nevis reālā palīdzībā trūcīgām personām.

Lai īstenotu pasākumus cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību, EK dalībvalstīm 2010.gadā piešķir 50% līdzfinansējumu ar nosacījumu, ka arī dalībvalsts piedalīsies ar 50% līdzfinansējuma nacionālās programmas īstenošanai par nabadzības problemātiku valstī.

Tas nozīmē, ka EK paredzēto finansējumu Latvijai 120 tūkstošu eiro apmērā neplānoja ieguldīt reālā palīdzībā un atbalstā tieši trūcīgām personām, bet gan informatīvo kampaņu organizēšanai.

Jau vēstīts, ka Labklājības ministrija (LM) sagatavoja nacionālās programmas Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) projektu, kuru 2009.gada 23.aprīlī uzsauca valsts sekretāru sanāksmē.

LM minēto programmu izstrādāja, konsultējoties ar Sociālās iekļaušanas politikas koordinācijas komiteju, kurā ir pārstāvētas nozaru ministrijas, sabiedriskās organizācijas, plānošanas reģioni, Saeima, Centrālās statistikas pārvalde, Latvijas Pašvaldību savienība, kā arī sociālie partneri.

LM sadarbībā ar organizētās pilsoniskās sabiedrības  pārstāvjiem sagatavotā nacionālā programma paredzēja nodrošināt tādus pasākumus kā fotogrāfiju izstāde, publikācijas laikrakstos un sižeti televīzijā, apaļā galda diskusijas valsts, reģionālajā un vietējā līmenī, projektu konkursi sabiedriskajām organizācijām, pētījumu sagatavošana, konferences organizēšana un citus sabiedrības informēšanas pasākumus.

Tomēr, ņemot vērā ekonomisko un finansiālo situāciju valstī, valsts budžeta ierobežotās iespējas un to, ka LM nav pieejami papildus finanšu līdzekļi līdzfinansējuma nodrošināšanai, Latvijai nav iespējas nodrošināt sākotnēji plānoto līdzdalību ar atsevišķu nacionālo programmu Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) ietvaros.

Tāpēc šī gada jūlijā labklājības ministrs Uldis Augulis informēja EK Nodarbinātības, sociālo lietu un vienlīdzīgu iespēju komisāru Vladimiru Špidlu, ka Latvija neiesniegs EK savu nacionālo programmu Eiropas gada (2010) īstenošanai, ņemot vērā ierobežoto finansējumu.

Tas nozīmē, ka Latvija, nenodrošinot līdzfinansējumu sabiedrības informēšanas aktivitātēm, nevar pretendēt arī uz EK līdzfinansējumu. Tomēr LM atzīst šī Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) būtisko nozīmi un, neieguldot valsts budžeta līdzekļus, turpina savu dalību Eiropas gada aktivitātēs.

Pašlaik aktīvi līdzdarbojas nevalstiskās organizācijas - Latvijas Sieviešu organizāciju sadarbības tīkls, Latvijas Kustība Eiropā, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija „SUSTENTO" u.c. sadarbībā ar ko notiek alternatīva plāna izstrāde Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) īstenošanai.

EK ir ierosinājusi noorganizēt Latvijā vienu Baltijas valstu pasākumu nākošā gada ietvaros. LM sadarbībā ar organizētās pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem šobrīd sagatavo priekšlikumus un idejas viena informatīva pasākuma organizēšanai, kuru 100% apmērā piekritusi finansēt EK un kuru īstenos sadarbībā ar pārējām Baltijas valstīm.

Tāpat Latvija izmantos visus Eiropas gada (2010) ietvaros EK izveidotos materiālus, to skaitā logo, reklāmas plakātus un citus materiālus, iztulkotus latviešu valodā. Savukārt interneta mājas lapā www.2010againstpoverty.eu būs pieejama informācija latviešu valodā, kurā interesenti varēs saņemt nepieciešamo informāciju LM mājas lapā: www.lm.gov.lv .

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv