Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Plāno darba drošības pārbaudes skolās veikt izlases kārtībā | 06.03.2008.

06.03.2008. Lai pārbaudes izglītības iestādēs būtu daudz efektīvākas, ļaujot novērtēt reālo situāciju darba aizsardzībā un riskus mācību laikā, kad izglītības iestādēs atrodas gan skolotāji, gan skolnieki, plānots, ka Valsts darba inspekcija (VDI) turpmāk tās veiks izlases kārtībā. Līdz šim inspekcijai tas bija jādara reizi gadā.

Šim pienākumam veltīto laiku un resursus VDI varētu izmantot to uzņēmumu apsekošanai, kuros darba apstākļi ir daudz bīstamāki nekā skolās, piemēram, būvniecībā, kokapstrādē un metālapstrādē.

Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos paredz svītrot VDI neraksturīgo uzdevumu - ne retāk kā reizi gadā apmeklēt visas izglītības iestādes, novērtēt to atbilstību ekspluatācijas drošības prasībām un sniegt savu atzinumu. Grozījumi šodien, 6.martā izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl būs jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāsaskaņo valdībā.

Arī turpmāk atzinumus par izglītības iestāžu atbilstību noteikumos minētajām prasībām gatavos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Sabiedrības veselības aģentūra.

Saskaņā ar statistikas datiem, VDI inspektori pērn augustā pirms mācību gada sākuma, pēc izglītības iestāžu lūguma, apmeklējuši gandrīz 800 skolas jeb gandrīz 30% no visām izglītības iestādēm. Tā kā augustā skolās vēl nenotiek mācības, speciālisti šajos apsekojumos nevar novērtēt un noteikt reālos skolēnu un skolotāju darba apstākļus - vai tiek ievērotas darba aizsardzības un darba tiesību regulējošo normatīvo aktu prasības.

Atgādinām, ka saskaņā ar VDI likumu, inspekcijas funkcija ir īstenot valsts uzraudzību un kontroli darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā.

Informāciju sagatavoja: 

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv