darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Plāno uzlabot Dzimumu līdztiesības padomes darbību | 06.03.2008.

06.03.2008. Lai veicinātu vienotas dzimumu līdztiesības politikas attīstību un īstenošanu valstī, Labklājības ministrija (LM) plāno uzlabot Dzimumu līdztiesības padomes darbību.

Tas noteikts LM izstrādātajā Ministru kabineta noteikumu projektā Dzimumu līdztiesības padomes nolikums, kas šodien, 6.martā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Izvērtējot līdzšinējo Dzimumu līdztiesības padomes darbību, noteikumu projektā padomei noteikti jauni uzdevumi un tiesības. Tie paredz, piemēram, ieteikt iespējamos attīstības virzienus un prioritātes dzimumu līdztiesības politikai, kā arī sniegt priekšlikumus dzimumu līdztiesības integrētās pieejas īstenošanai dažādu nozaru politikās.

Tāpat, atbilstoši projektam, paredzēts papildināt līdzšinējo Dzimumu līdztiesības padomes sastāvu, iekļaujot tajā augsta līmeņa amatpersonas no Bērnu un ģimenes lietu, Iekšlietu ministrijas, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta, kā arī pārstāvjus no dzimumu līdztiesības un sieviešu interešu sabiedriskajām organizācijām.

Tādējādi Dzimumu līdztiesības padomē veidotos diskusiju forums, kurā piedalītos amatpersonas, kas var sekmēt nozaru politiku veidošanu, atceroties par abu dzimumu tiesībām un interesēm. Savukārt sabiedriskajām organizācijām tā būtu iespēja regulāri paust savu nostāju par dzimumu līdztiesības jautājumiem un sniegt priekšlikumus to risināšanai dažādās nozarēs. Tas ir īpaši svarīgi pašreizējā struktūrfondu plānošanas periodā, lai līdzekļi tiktu ieguldīti sociāli atbildīgā veidā.

Saskaņā ar LM izstrādāto projektu, paredzēts, ka turpmāk Dzimumu līdztiesības padomes sastāvu apstiprinās labklājības ministrs. Līdz šim to darīja Ministru prezidents.

Plānots, ka padomes sēdes notiks reizi ceturksnī.    

Atgādinām, ka Dzimumu līdztiesības padome tika izveidota 2002.gadā kā konsultatīva un koordinējoša valsts institūcija. Tās lēmumiem bija ieteikuma raksturs.

Informāciju sagatavoja: 

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov